Меню

Документи

Проведення урочистого випуску здобувачів освіти
обласної Природничої школи учнівської молоді

Дніпропетровської області


З метою підтримки обдарованої молоді, сприяння модернізації змісту науково-дослідної, експериментальної, практичної діяльності учнівської молоді в галузі природничих наук комунальний заклад освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” (далі – КЗО “ОЕНЦДУМ”) (директор - Юрій ПЕДАН) провів наприкінці травня  поточного року урочистий випуск здобувачів освіти обласної Природничої школи учнівської молоді (далі – Школа).


Захід відбувся на базі комунального навчального закладу “Хіміко- екологічний ліцей” Дніпровської міської ради (далі - КНЗ “ХЕЛ” ДМР), враховуючи ті обставини, що на території даного закладу знаходиться ліцензоване укриття.


В урочистому святі брали участь науковці провідних закладів вищої освіти:
Лісовець Олена Іванівна, кандидат біологічних наук, доцент кафедри геоботаніки, ґрунтознавства та екології Дніпровського національного університету імені. О. Гончара;
Плясовська Катерина Андріївна, кандидат хімічних наук, доцент кафедри фізичної, неорганічної та органічної хімії Дніпровського національного університету імені. О.Гончара;
Лазаренко Вікторія Іванівна, кандидат психологічних наук, доцент кафедри соціальної психології та психології управління Дніпровського національного університету  імені. О. Гончара;
Гармаш Світлана Миколаївна, кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри охорони праці та безпеки життєдіяльності державного вищого навчального закладу “Український державний хіміко-технологічний університет”;
педагогічні працівники КЗО “ОЕНЦДУМ” та випускники Школи від  Дніпровської міської територіальної громади.


Зі вступним словом до випускників звернулася Ситник Тетяна Володимирівна, директор КНЗ “ХЕЛ” ДМР, яка привітала випускників з закінченням навчального року і вручила солодкі подарунки.


Кондратьєва Тетяна Василівна, методист з наукової роботи КЗО “ОЕНЦДУМ”, підвела підсумки проведення обласного конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів обласної Природничої школи учнівської молоді. Вона наголосила, що у 2023/2024 навчальному році конкурс традиційно проводився за секціями: “Хімія”, “Сучасні біотехнології”, “Психологія”, “Біологія та екологія”, “Флористика та зелена архітектура”, “Агрономія, ветеринарія, зоотехнія.


Було подано роботи здобувачів освіти закладів загальної середньої, професійно – технічної та позашкільної освіти з 15 територіальних громад області, 45 учнів посіли призові місця.


На високому науковому рівні були підготовлені роботи учнів Дніпровської, Криворізької, Марганецької міських рад, Межівської, Обухівської, Слобожанської селищних рад.


Наукові керівники секцій Школи відмітили, що майже всі роботи учнів мають практичну частину, яка значно підвищує їх рівень і підготовлені на базі навчально-дослідних земельних ділянок закладів позашкільної освіти, приватних фермерських господарств, присадибних ділянок, лісових господарств, природно - заповідних заказників, у лабораторіях закладів вищої освіти: ДНУ ім. О.Гончара, ДДАЕУ, ДВНЗ “УДХТУ”.


Обласний конкурс-захист науково-дослідницьких робіт зараховується випускникам Школи як кваліфікаційний іспит.


За підсумками заходу переможці були нагороджені грамотами Департаменту освіти і науки Дніпропетровської обласної держадміністрації і всі випускники Школи отримали свідоцтва встановленого Міністерством освіти і науки України зразка про позашкільну освіту.


Фотографії за посиланням:
https://drive.google.com/drive/folders/16_kaHBqvVvt_WokukjcX-t_XM3XSAdOp?usp=sharing


Методист з наукової роботи
КЗО “ОЕНЦДУМ”
Тетяна КОНДРАТЬЄВА

В Дніпропетровській області проведена весняна сесія для здобувачів
освіти обласної Природничої школи учнівської молоді


На весняних канікулах слухачі обласної Природничої школи учнівської молоді (далі – Школа) продовжили навчання. Для них комунальним закладом освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” (далі – КЗО “ОЕНЦДУМ”, директор Юрій Педан) була проведена весняна сесія по секціях: психології, хімії, флористики та зеленої архітектури, біології та екології, сучасних біотехнологій, агрономії, ветеринарії та зоотехнії.


Освітній процес у Школі під час проведення весняної сесії відбувався дистанційно за участю науковців провідних вишів: Дніпровського національного університету ім. О.Гончара (ДНУ), державного вищого навчального закладу “Український державний хіміко-технологічний університет” (УДХТУ), Дніпровського державного аграрно-економічного університету (ДДАЕУ).


Сесія проводилася за окремим розкладом роботи кожної секції відповідно до плану, узгодженого науково-методичною радою Природничої школи.


До участі в сесії долучилися 10 науковців закладів вищої освіти та понад 100 здобувачів освіти закладів загальної середньої, професійно-технічної та позашкільної освіти з міських рад: Дніпровської, Кам’янської, Криворізької, Марганецької, Павлоградської, Нікопольської та Китайгородської, Лозуватської, Могилівської, Межівської, Піщанської, Раївської, Обухівської, Солонянської, Томаківської, Слобожанської, Царичанської сільських та селищних об’єднаних територіальних громад та філії КЗО “ОЕНЦДУМ” “Шафран”.


Учні секції хімії вивчали навчальний матеріалом по темах: “Нітрогеновмісні сполуки - історія, будова, властивості, застосування. Аміни” (викладач Плясовська К.А., доцент кафедри фізичної, неорганічної та органічної хімії ДНУ).


Юні екологи розглядали питання “Систематика квіткових рослин”, де вони ознайомились з різноманітністю покритонасінних від низовин до високих гір, від пустель до водних рослин, які нараховують біля 300 000 видів (матеріал підготовлено Лісовець О.І., доцентом кафедри геоботаніки, ґрунтознавства та екології ДНУ).


Змістовні і яскраві відео лекції по темі “Вища нервова діяльність”, “Пізнавальна діяльність людини” для слухачів секції біології провела викладач Хоменко О.М., доцент кафедри фізіології та біохімії ДНУ.


Майбутні ветеринари та зоотехніки прослухали лекції: “Імунітет” та “Імунопрофілактика захворювання людей та тварин”, під час якої на яскравих прикладах побачили значення зміцнення імунної системи для здоров’я як людей так і тварин (викладач Зажарський В.В., завідувач кафедрою інфекційних хвороб тварин ДДАЕУ).


Юні аграрії отримали знання по темі “Фенологічні фази та агроекологічні заходи вирощування сільськогосподарських культур”, які вони зможуть використати на навчально-дослідницьких земельних ділянках в своїх закладах освіти та присадибних ділянках. Також учням надані були рекомендації щодо проведення дослідів в польових умовах (викладач Котченко М.В., доцент кафедри рослинництва ДДАЕУ).


Юні психологи мали можливість познайомитися з теорією та практикою “Психологія міжособистісного сприйняття”, а також взяти участь у проведенні практичного заняття “Визначення провідної репрезентативної системи у процесі міжособистісного сприйняття”. На практичному занятті учні провели дослідження провідної перцептивної модальності сприйняття людиною інформації (тест С. Єфремцева), визначили провідну систему сприйняття інформації за роботою провідних аналізаторів (викладач Лазаренко В, І, доцент кафедри соціальної психології та психології управління ДНУ імені Олеся Гончара).


Для флористів була підготовлена змістовна презентаційна лекція по озелененню та ландшафтному дизайну “Етапи проєктування об’єктів ландшафтного дизайну”. Учні навчалися створювати проєкти озеленення малого приватного саду,пришкільної території, квітника (викладач Зайцева І.О., професор кафедри фізіології рослин та інтродукції ДНУ).


Під час проведення сесії лунали сирени тривоги і учні повинні були призупиняти заняття і спускатися до укриття. Тому для слухачів Школи, які не мали можливості навчатися в онлайн форматі, лекції та практичні заняття науковців по секціях: екології, біології, хімії, флористики та зеленої архітектури, сучасних біотехнологій, аграрних наук, ветеринарії та зоотехнії, психології розміщені за посиланням: https://drive.google.com/drive/folders/18O7W4keIlqSglvovD24rv03AgJJzIbQg?usp=sharing


Учням Школи було рекомендовано підтримувати спілкування з науковими керівниками через електрону пошту та мобільний зв’язок, а також виконувати контрольні роботи за напрямком навчання по секціях, які також розміщені на головній сторінці сайту КЗО “ОЕНЦДУМ.


Фотографії за посиланням: https://drive.google.com/drive/folders/1e9eg4Wx6iSeKtIyjCQvEe537TeOWWwPh?usp=sharing

 


Методист з наукової роботи КЗО “ОЕНЦДУМ”
Тетяна КОНДРАТЬЄВА

Зимова сесія для учнів обласної Природничої школи учнівської молоді


Шановні здобувачі освіти обласної Природничої школи!


В зв’язку з загрозою масових ракетних обстрілів і збільшенням терміну тривалості оголошених тривог, зимова сесія обласної Природничої школи відбудеться  у відео форматі  з 23 по 25 січня 2024 року.


План проведення сесії, лекції та практичні заняття науковців закладів вищої освіти по секціях: екології, біології, хімії, флористики та зеленої архітектури, сучасних біотехнологій, аграрних наук, ветеринарії і зоотехнії, психології будуть розміщені у відео форматі за посиланням:
https://drive.google.com/drive/folders/14-LEacZ_rvpZQP9NFFMpWFUfgbBcUTyq?usp=sharing


Просимо здобувачів освіти для участі у зимовій сесії Природничої школи зареєструватися за спеціальною інтерактивною формою за посиланням: https://forms.gle/Ni8CUwmB44uAyU1H9


За підсумками проведення зимової сесії необхідно надати відповіді на контрольні питання за темами прочитаних лекцій і просимо відповіді надіслати на e-mail: Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра. (питання будуть розміщені 25.01.2024 за тим же посиланням, де і лекційний матеріал).


Дані для спілкування з науковими керівниками секцій ви можете одержати за посиланням:
http://dneprunnat.dp.ua/ru/robota-z-obdarovannoyu-moloddyu/1696-oblshifo2023


Бажаємо вам плідного, змістовного навчання!

Весняна сесія для учнів обласної Природничої школи учнівської молоді


Шановні здобувачі освіти обласної Природничої школи!


26 і 28 березня 2024 року відбудеться весняна сесія обласної Природничої школи учнівської молоді у дистанційному форматі.


План проведення сесії лекцій та практичних занять розміщено за посиланням:
https://docs.google.com/document/d/1XEqszbztbZYZTpnUzMMs4kNvn58n1IU2/edit?usp=sharing&ouid=107280748537122571721&rtpof=true&sd=true


Лекції та практичні заняття підготовлено по секціях: екології, біології, хімії, флористики та зеленої архітектури, сучасних біотехнологій, аграрних наук, ветеринарії і зоотехнії, психології.


Звертаємо увагу учнів секції “Агрономія, ветеринарія та зоотехнія”, що лекція “Профілактика заразних та незаразних захворювань птиці” (Похил Олена Миколаївна - доцент кафедри технології переробки продукції тваринництва Дніпровського державного аграрно-економічного університету) відміняється в зв’язку з хворобою лектора. Матеріали лекції будуть розміщені в відео форматі після одуження лектора на сайті КЗО“ОЕНЦДУМ” в розділі “Робота з творчо обдарованою молоддю”.


Просимо здобувачів освіти для участі у весняній сесії Природничої школи зареєструватися за спеціальною інтерактивною формою за посиланням: https://forms.gle/AbJGcxZQgcB51pms7


Дані для спілкування з науковими керівниками секцій ви можете одержати за посиланням:
http://dneprunnat.dp.ua/ru/robota-z-obdarovannoyu-moloddyu/1696-oblshifo2023


Бажаємо вам плідного, змістовного навчання!

Шановні здобувачі освіти
обласної Природничої школи учнівської молоді!


Звертаємо вашу увагу, що навчання в обласній Природничій школі учнівської молоді (далі - Школа) передбачає виконання контрольних робіт по секціях. Це вам допоможе удосконалити свої знання з природничих наук і якісно підготуватися до зовнішнього незалежного оцінювання та вступу до закладів вищої освіти.


За посиланнями, які наведені нижче на сайті КЗО “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” (далі - КЗО “ОЕНЦДУМ”) розміщені контрольні роботи з:
- біології (для учнів секції біології, екології, агрономії, ветеринарії та зоотехнії, флористики та зеленої архітектури) ПОСИЛАННЯ;
- хімії (для учнів секції хімії) ПОСИЛАННЯ;
- сучасних біотехнологій (для учнів секції сучасних біотехнологій) ПОСИЛАННЯ;
- психології і соціології (для учнів секції психології і соціології) ПОСИЛАННЯ.


Контрольні роботи необхідно виконувати щомісячно відповідно до графіків і надсилати на e-mail: Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра., або Укрпоштою на адресу: 49094, м. Дніпро, вул. Мандриківська, 80, КЗО “ОЕНЦДУМ” (з поміткою “обласна Природнича школа учнівської молоді”). Приклад оформлення титульного листа контрольної роботи додається ПОСИЛАННЯ.


Для отримання консультацій та спілкування з науковими керівниками надаємо вам інформацію про керівників секцій:
- Хоменко Олена Миколаївна, кандидат біологічних наук, доцент кафедри біохімії та фізіології ДЗВО “ДНУ ім. О. Гончара”, науковий керівник секції біології (тел.: 066-054-04-03; e-mail: Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.);
- Лісовець Олена Іванівна, кандидат біологічних наук,  доцент кафедри геоботаніки, ґрунтознавства та екології  ДЗВО “ДНУ ім. О. Гончара”, науковий керівник секції екології (тел.: 050-421-69-69; e-mail: lisovetselena@gmail.сom);

- Плясовська  Катерина  Андріївна, кандидат хімічних наук, доцент кафедри фізичної, органічної і неорганічної хімії ДЗВО “ДНУ ім. О. Гончара”, науковий керівник секції хімії (тел.: 097-492-36-62; e-mail: pea041975@gmail.сom);

- Гармаш Світлана Миколаївна, кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри біотехнологій ЗВО “УДУНТ”, керівник секції сучасних біотехнологій (тел.: 095-538-71-38; e-mail: Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.);
- Котченко Марина Валентинівна, кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри насінництва ЗВО “ДДАЕУ”, керівник секції агрономії (тел.: 097-361-43-32; e-mail: Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.);
- Зажарський Володимир Володимирович, кандидат сільськогосподарських наук, завідувач кафедрою інфекційних хвороб тварин ЗВО “ДДАЕУ”, керівник секції ветеринарії та зоотехнії (тел.: 098-269-55-32; e-mail: Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.);

- Похил Олена Миколаївна, кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри технології переробки продукції тваринництва ЗВО “ДДАЕУ”, керівник секції ветеринарії та зоотехнії (тел.: 067-285-78-25;  e-mail:Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.);
- Зайцева Ірина Олексіївна, доктор біологічних наук, професор кафедри фізіології рослин та інтродукції  ДЗВО “ДНУ ім. Гончара”, керівник секції флористики та зеленої архітектури (тел.: 097-437-02-76; e-mail: Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.);

- Батраченко Іван Георгіевич, доктор психологічних наук, професор кафедри загальної та соціальної психології і психології управління ДЗВО “ДНУ ім. Гончара”, керівник секції психології (тел.: 095-846-67-01; е-mail: Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.).


Гуртки обласної Природничої школи ведуть і педагогічні працівники КЗО “ОЕНЦДУМ”, з якими ви також маєте можливість спілкуватися і вирішувати незрозумілі питання при виконанні контрольних робіт через e-mail: Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.


Дані керівників гуртка КЗО“ОЕНЦДУМ”:
- Крикун Галина Віталіївна, керівник гуртка “Юні охоронці природи”, (тел.:095-213-33-90) (секція екології);
- Майборода Інна Олександрівна, керівник гуртка “Загальна біологія” (095-779 -75-43; 096-197-75-93) (секція біології);
- Григор’єв Денис Валентинович, керівник гуртка “Юні хіміки” (097-417-00-79);
- Іванус Алла Василівна, керівник гуртка “Юні агрохіміки” (097-470-24-36) (секція агрономії);
- Кондратьєва Тетяна Василівна, керівник гуртка “Юні психологи” (097-535-30-03);
- Кривуля Ірина Григорівна, керівник гуртка “Флористика” (097-390 -51-19);
- Лапіна Ольга Петрівна, керівник гуртка “Сучасні біотехнології” (093-722-70-369).


Керівник обласної Природничої                                                                                  Кондратьєва Т. В.
школи учнівської молоді