Меню

Документи

Участь делегації учнівської делегації Дніпропетровської області
у Всеукраїнському фестивалі патріотичних дій


Наприкінці червня в рамках літньої кампанії в Національному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді МОН України (м. Київ) відбувся Всеукраїнський фестиваль патріотичних дій ( далі - Фестиваль).


На захід приїхали учні з різних куточків України і презентували свою волонтерську роботу, результати національно-патріотичних дій під час українсько - російської війни за незалежність та територіальну цілісність нашої України.


Дніпропетровську область на даному заході представляли здобувачі освіти, переможці всеукраїнських конкурсів, вихованці комунального закладу позашкільної освіти “Еколого-натуралістичний центр” Павлоградської міської ради, учні ліцеїв № 12 та 17 Павлоградської міської ради; і вихованці комунального закладу позашкільної освіти “Центр творчості дітей та юнацтва “Сузір’я” Вербківської сільської ради, учні Кочерезького ліцею Вербківської сільської ради Павлоградського району Дніпропетровської області.


Керівник команди – Гуменюк Любов Михайлівна, керівник гуртка комунального закладу позашкільної освіти “Еколого-натуралістичний центр” Павлоградської міської ради.


У програмі заходу було заплановано: презентації кращих досягнень юннатів у напрямі національно-патріотичної, волонтерської, громадянської діяльності, конкурси, тренінги, а також проведення Всеукраїнського еколого-мистецького фестивалю “Ленд-арт весна-2024”.


25 червня під час урочистого відкриття Фестивалю директор НЕНЦ Володимир Вербицький привітав учасників і подякував їм та їхнім родинам за підтримку Збройних сил України. Цього ж дня учасники брали участь у творчому волонтерському майданчику - виготовляли поробки-подарунки для захисників та захисниць України. Завершенням дня стала вечірня прогулянка “Легендарними вулицями Києва” - майдан Незалежності, Софіївська та Європейська площі.


26 червня команда Дніпропетровщини презентувала волонтерську роботу свого міста та району по заготівлі сухофруктів, горіхів, виготовленні маскувальних сіток, кікімор, окопних свічок, сувенірів та подарунків для захисників тощо. Завершенням презентації стала пісня “Молода Україна”, яку всі дружно заспівали разом.


27 червня для учасників заходу відбулася дивовижна подорож в країну Юннатію. Вихованці гуртків мали можливість зануритися у світ прекрасного: підводне царство акваріумів, життя екзотичних рослин зимового саду, музей хліба. Під час пізнавального туру “Еко-ініціативи: як творчі ідеї змінюють життя” фахівці ІР-офісу з “Академії інтелектуальної власності” знайомили дітей про захист прав та інтелектуальної власності винахідників.


Під час урочистого закриття Фестивалю відбулося нагородження учасників. Команда дніпрян отримала Гран-прі за збереження національної ідентичності, а керівник команди Любов Гуменюк нагороджена Подякою НЕНЦ.


Фотографії за посиланням:
https://drive.google.com/drive/folders/1SukRlL3Luk7kc9T29Gtj_oBkFEkmWIR5?usp=sharing


Тетяна КОНДРАТЬЄВА,
методист з наукової роботи КЗО “ОЕНЦДУМ”,
Любов ГУМЕНЮК,
керівник гуртка КЗПО “Еколого-натуралістичний центр”
Павлоградської міської ради

Інформаційні заходи
щодо вивчення сучасних історичних подій на території України
в комунальному закладі освіти “Обласний еколого-натуралістичний

центр дітей та учнівської молоді”


З метою вивчення історичних подій, які відбуваються на території українських міст, а також збереження пам’яті про події та людей, які віддали своє життя за свободу і незалежність України в комунальному закладі освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді”  (далі – КЗО “ОЕНЦДУМ”) (директор - Юрій ПЕДАН) проведено інформаційні заходи.


Підготовлено інформаційні матеріали про міста-герої України. Доступні за посиланням https://drive.google.com/file/d/1TpHLXcdQQspwH85uxgubD-3oUl-N-2LD/view?usp=sharing


Для того, щоб діти дізнавалися про героїзм і стійкість своїх співвітчизників, відчували гордість за країну і бажання бути частиною її майбутнього, вчилися відрізняти правду від пропаганди, розуміли складні питання та робили свої висновки пропонуємо переглянути авторські відеофільми за участі Дмитра Комарова https://www.youtube.com/watch?v=EhssmUtN874 (1 частина) та https://www.youtube.com/watch?v=rlkzADUfb3s ( 2 частина).


Україна - це земля героїв, хоробрих і незламних людей. Віримо у перемогу, вона принесе мир, свободу та процвітання нашій рідній країні. Ми відбудуємо кожний куточок наших міст, Україна відродиться ще сильнішою і прекраснішою! Разом ми сильні! Слава Україні!


Підготували
заступник директора КЗО “ОЕНЦДУМ”                                            Галина КРИКУН
завідувач відділу організаційно масової роботи
КЗО “ОЕНЦДУМ”                                                                                Надія ШПІТЬКО

Інформаційні матеріали до Дня вшанування пам’яті дітей, які загинули внаслідок

збройної агресії російської федерації проти України


4 червня світ відзначає Міжнародний день безневинних дітей – жертв агресії. Ця дата – один зі способів звернути увагу світової спільноти на проблему агресії та насильства, з якими стикаються діти.


В Україні ж 4 червня – День вшанування пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії російської федерації проти України. Цей день у 2021 році встановила Верховна Рада України.


Починаючи з 2014 року, через війну українські сім’ї та діти перебувають у постійній небезпеці, отримують травми, поранення і втрачають життя. Із 2014 до червня 2021 року загинули щонайменше 240 дітей.


Щодня російські окупанти продовжують вбивати та калічити найбеззахисніших. Так, за даними Офісу Генерального прокурора, станом на 4 червня 2024 року з початку повномасштабного вторгнення 551 дитина загинула та понад 1 368 отримали поранення різного ступеня тяжкості.


Утім ці дані неостаточні, адже неможливо отримати достовірну інформацію через бойові дії та тимчасову окупацію частини території України.


Пам’ятаємо кожну жертву російського терору та ніколи не пробачимо військовим злочинцям той біль, який вони завдали українському народу!


Найсильніший біль, коли гинуть діти.


Тематичні фотоматеріали за посиланням:
https://terabox.com/s/19ZDVB7myl45eS6Y__bvlEw


Тримаємось, наближаємо Перемогу. Україна переможе, відбудується, і наші діти будуть жити в найкращій країні світу!
https://mvs.gov.ua/news/4-cervnia-den-vsanuvannia-pamiati-ditei-iaki-zaginuli-vnaslidok-zbroino 
https://kyivcity.gov.ua/news/sogodni_4_chervnya_ukrantsi_vshanovuyut_pamyat_ditey_yaki_zaginuli_vnaslidok_zbroyno_agresi_rosi_proti_ukrani/


Підготувала керівник гуртка
КЗО “ОЕНЦДУМ”                                                 Лідія ПОЛОЖІЙ

Інформаційні заходи
щодо популяризації літератури, створеної ветеранами російсько-української війни

в комунальному закладі освіти “Обласний еколого-натуралістичний

центр дітей та учнівської молоді”


Вже більше 2-х років триває повномасштабне вторгнення в Україну та одинадцятий рік російсько-української війни. Сучасні події фіксують не лише в новинах, фільмах чи документальних сюжетах. Власний досвід, пережиті спогади та уроки описують і в книгах, а серед авторів є багато військових та ветеранів. Загалом творчість військових під час війни – явище не нове в українській літературно-культурній практиці. Серед авторів ветеранської прози є як професійні цивільні письменники, журналісти, волонтери, так і чимало безпосередніх учасників бойових дій, військових, що почали писати під час війни.


З метою популяризації літератури, створеної ветеранами російсько-української війни в комунальному закладі освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” (далі – КЗО “ОЕНЦДУМ”) (директор - Юрій ПЕДАН) проведено інформаційні заходи.


Підготовлено інформаційні матеріали, що висвітлюють сучасний стан літератури, написаної військовими та її важливість у збереженні історії боротьби українського народу. Доступні за посиланням https://drive.google.com/file/d/1pfWWtvLXfxhAzYdix1_eRBPOsK0WPBdU/view?usp=drive_link


Для вихованців буде корисним ознайомлення з проектом книга-комікс “Мій тато повернувся з війни” - https://book.heroesukraine.org/ , створений для сімей військових та ветеранів російсько-української війни, в першу чергу дітей 10 – 15 років. Історія, що розкрита в коміксі, починається в умовах бойових дій, і продовжується після повернення батька з госпіталю (його комісували за пораненням). Непрості ситуації, в яких проявляються складності в спілкуванні між цивільними людьми з учасниками бойових дій. Як це долати, як підтримати ветерана та надати йому нову силу та сенси можна дізнатися прочитавши книгу.


Твори українських військових досить різнопланові – це і спогади, і поетичні добірки, і художні твори. Важливо вивчати та досліджувати цю частину творчості сучасних авторів для збереження та популяризації української культури.


Підготували
заступник директора КЗО “ОЕНЦДУМ”                                        Галина КРИКУН
керівник гуртка КЗО “ОЕНЦДУМ”                                                 Ольга  РАКОВЕЦЬ

Інформація про проведені заходи
до Всесвітнього дня Вишиванки


Щорічно в третій четвер травня Україні і світі відзначається Всесвітній день Вишиванки.  До нього може долучитися будь-хто, одягнувши вишиванку.

 


Святу передувала акція «Всесвітній день вишиванки», котру в 2006 році запропонувала студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк. До цього спонукав її друг Ігор Житарюк, який прийшов на пару у вишиванці. Леся запропонувала одногрупникам та іншим студентам обрати один день і всім разом одягнути вишиванки. Спочатку вишиванки одягнули кілька десятків студентів та кілька викладачів факультету. Та вже протягом наступних років свято розрослося до всеукраїнського рівня, до нього почала долучатися українська діаспора по всьому світу, а також прихильники України. Співзасновники Дня вишиванки надсилали листи до державних органів з проханням підтримати студентів у започаткуванні свята.


Сьогодні українці долучаються до святкування Всесвітнього дня  Вишиванки. Популярності свята сприяє уявлення про вишиту сорочку як оберіг і популяризація відомостей про регіональні традиції вишивання в Україні.


Педагоги комунального закладу освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” (далі – КЗО “ОЕНЦДУМ”, директор Юрій Педан) , долучились до святкування Всесвітнього дня  Вишиванки та створили флешмоб, який можна побачити за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=d9gdrcOfwGc


Єднаймося! Ми українці, нація з глибокою історією та традиціями. Зберігаймо свій генетичний код та віримо в збройні сили України!


Підготували
заступник директора КЗО “ОЕНЦДУМ”                                Галина КРИКУН
керівник гуртка КЗО “ОЕНЦДУМ”                                         Ольга  РАКОВЕЦЬ