Меню

Документи

Звіт
про проведення заходу “День гідності та свободи”

 


з 19 по 21 листопада  2025 року комунальним закладом освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” (далі – КЗО “ОЕНЦДУМ”, директор Юрій Педан), було проведено виховні заходи до Дня гідності та свободи.


Мета: вшанування патріотизму і мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року-лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів України та її європейського вибору, прищеплювати любов до Батьківщини, зберегти та донести до учнів об’єктивну інформацію про доленосні події в Україні початку ХХІ століття, розвивати бажання стати гідними громадянами України.


В гуртках КЗО “ОЕНЦДУМ” проведено тематичні виховні бесіди “Україна. Свобода. Гідність” та майстер-класи “З Україною в серці” для вихованців гуртків різних вікових рівнів.


Підготовлено та представлено презентацію про події, які відбувалися в Україні з давніх часів: революцій 1917 року, восени 2004 року, у листопаді 2013 року та лютому 2014 року.  Яскравим виявом національно-патріотичних почуттів юннатів стали кадри останніх революцій в Україні. 


З матеріалами можна ознайомитись за посиланням:
https://drive.google.com/file/d/1J39u0xt0GXCrAQMadvnX99cwToTHAkSV/view?usp=sharing


Для юннатів підготовлено презентаційні матеріали по виготовленню оберегів “Ляльки мотанки”. 


Презентацію можна переглянути за посиланням:

https://docs.google.com/presentation/d/1zO87QY3KzBtDokQ07aUOOXO8vUy_h5Lq/edit?usp=drive_link&ouid=111225927503157601859&rtpof=true&sd=true


Кожен оберіг є символом та надією. Кожна стрічечка ляльки - мотанки несе в собі глибинний зміст, при створенні оберегу автор вкладає в кожну дію любов, передаючи добро, силу та благополуччя майбутньому власнику. ЛЯЛЬКА-оберіг дарує нам розуміння, що всі ми частинки великого народу, який любить свою Батьківщину – вільну, незалежну і осяяну сонцем.


Підготувала
керівник гуртка КЗО “ОЕНЦДУМ”                                            Лідія ПОЛОЖІЙ

Інформація

від комунального закладу “Дитячий екологічний центр”

Кам’янської міської ради


Шановні керівники закладів освіти!


У Дніпропетровський області комунальний заклад освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” сприяє роботі Дніпропетровського обласного осередку Всеукраїнської дитячої спілки “Дитячий екологічний парламент”, координатором (лідером) якого є Аліса Ломакіна, вихованка гуртка “Юний хімік” комунального закладу “Дитячий екологічний центр” Кам’янської міської ради. 


У зв'язку із закінченням навчання Аліси у гуртку потрібно обрати нового координатора ВДС “ДЕП”. 


Голосування буде здійснюватися 1 грудня 2025 року у групі Viber “Еко-спільнота Дніпропетровщини”.
https://invite.viber.com/?g=jtx1_b_FFlTp68jf_CAVpue69UV8VAcF


Просимо бажаючих доєднатися до групи до встановленої дати та запропонувати свої кандидатури.


З повагою, Оксана Кізенко, член наглядової ради Дніпропетровського обласного осередку ВДС “ДЕП” (тел. 0961893616).

Участь здобувачів освіти Дніпропетровської області
у Всеукраїнському екологічному конкурсі “Eco-Hackathon” у 2025 році


З 23-26 вересня 2025 року Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді МОН України спільно з комунальним закладом позашкільної освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр” Житомирської обласної ради було проведено Всеукраїнський екологічний конкурс “Eco-Hackathon – 2025” за темою “Інноваційні цифрові технологічні рішення для чистого завтра в Україні. Екорейнджери” (далі – Конкурс).


Конкурс було проведено з метою заохочення учнівської молоді до розробки і презентації рішень з екологічних проблем.


Організатором участі у Конкурсі здобувачів освіти від Дніпропетровської області виступив комунальній заклад освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” (далі – КЗО “ОЕНЦДУМ”) (директор Юрій Педан).


Фіналістами заходу стали 3 здобувачі освіти закладів загальної середньої та позашкільної освіти з Кам’янської міської ради та Дніпровського державного технічного університету.


Учасники заходу розробляли цифрові продукти або прототипи, які сприяють зменшенню екологічного сліду людини.
За підсумками Конкурсу:


Дипломом І ступеня нагороджено Ярослава МАРТИНЕНКА, вихованця комунального закладу “Дитячий екологічний центр” Кам’янської міської ради, учня 10 класу комунального закладу “Науковий ліцей імені Анатолія Лигуна” Кам’янської міської ради;
Дипломом ІІ ступеня нагороджено Дмитра САВЧУКА, вихованця комунального закладу “Дитячий екологічний центр” Кам’янської міської ради, учня 9 класу комунального закладу “Науковий ліцей імені Анатолія Лигуна” Кам’янської міської ради;
Дипломом фіналіста нагороджено Віталіну ШУТЬ, студентку ІІІ курсу Дніпровського державного технічного університету.


Дякуємо всім учасникам за наполегливість та витривалість у такий нелегкий час.


Пишаємось нашими переможцями!


Підготував:
Денис Григор’єв,
завідувач відділу біології
та екології КЗО “ОЕНЦДУМ”

Участь здобувачів освіти закладів освіти Дніпропетровської області

у Всеукраїнському фестивалі ”Україна – сад”


З метою залучення підростаючого покоління до дослідницької роботи і виробничої діяльності в галузі садівництва, надання юним садівникам консультативних порад, практичних знань, умінь та навичок профорієнтаційної діяльності, відродження садівництва в Україні, підвищення ефективності роботи на шкільних навчально-дослідних земельних ділянках, садах, 5-6 листопада 2025 року Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді МОН України (далі - НЕНЦ) спільно з Національним університетом біоресурсів та природокористування України, Українським науково-дослідним інститутом садівництва Національної академії аграрних наук України був проведений фінальний етап Всеукраїнського фестивалю ”Україна – сад” (далі - Фестиваль), в якому найкращі результати своєї роботи презентували учасники з 12 областей.


Організатором проведення обласного етапу Фестивалю виступив комунальний заклад освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” (далі – КЗО “ОЕНЦДУМ”) (директор Юрій ПЕДАН). 


Учасники Фестивалю дистанційно представляли виставку-презентацію та науково-дослідницькі роботи садівничого напряму, взяли участь у науково-практичній конференції ”Симиренківські читання” (онлайн). Програмою заходу було також передбачено посадку Вишневої алеї на території НЕНЦ.


Від Дніпропетровської області у Фестивалі в секції “Ягідництво” взяла участь Кувшинова Ріта, учениця 10 класу Володимирівського ліцею Межівської селищної ради Дніпропетровської області (керівник Тетяна ЯНЧЕНКО) з науково-дослідницькою роботою “Формування урожайності ремонтантної малини залежно від субстрату для мульчування” і посіла почесне ІІ місце.


Фотографії за посиланням:
https://drive.google.com/drive/folders/1mTKEqPHdwF34r67atMJVHkVUmTA0i8RZ?usp=sharing


Методист КЗО “ОЕНЦДУМ”                                    Алла ІВАНУС

Участь здобувачів освіти Дніпропетровської області

у Всеукраїнському зльоті учнівських виробничих бригад,

трудових аграрних об’єднань


З метою обміну досвідом роботи щодо організації діяльності учнівської молоді на навчально-дослідних земельних ділянках, приватних аграрних об’єднаннях, впровадження трудового виховання та підготовки учнів до активної, професійної самореалізації, набуття підприємницької компетентності Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді МОН України (далі - НЕНЦ) спільно з комунальним закладом “Центр національно-патріотичного виховання та позашкільної освіти” Рівненської обласної ради з 28 по 30 жовтня 2025 року було проведено фінальний етап Всеукраїнського зльоту учнівських виробничих бригад, трудових аграрних об’єднань (далі - Зліт).


Участь у Зльоті взяли команди учнівських виробничих бригад, аграрних учнівських об’єднань закладів загальної середньої та позашкільної освіти із 17 областей України. Дніпропетровщину представляла команда учнівського аграрного об’єднання “Господар своєї землі” комунального закладу позашкільної освіти “Станція юних натуралістів Покровського району” Криворізької міської ради у складі: Дриги Карини, Берегової Єлизавети, Козлового Артема (керівники: Світлана БУРКО, Ольга ДЯДЮК), яка виборола це право, ставши переможцем обласного етапу.


Організатором проведення обласного етапу заходу та участі команди-переможця у фінальному етапі виступив комунальний заклад освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” (директор Юрій ПЕДАН).


Програма Зльоту передбачала презентацію виставки досягнень учнівської молоді в трудових об’єднаннях закладів освіти “Щедрість рідної землі”, захист науково-дослідницьких робіт у секціях “Садівництво”, “Овочівництво” та “Рослинництво” та творчий звіт.


На презентаціях виставок були представлені натуральні зразки різноманітних сільськогосподарських культур, вирощених здобувачами освіти на учнівських НДЗД, у шкільних садках, об’єктах захищеного ґрунту, а також звітні виставкові матеріали у вигляді банерів, стендів, відеороликів, колекцій, ілюстрованих альбомів, щоденників спостережень, інформаційних світлин тощо. Доповнювали виставку вироби з пшениці, жита, інших зернових культур у вигляді снопів, дідухів, композицій. 


При захисті науково-дослідницьких робіт юні дослідники представили результати своїх наукових досліджень у вигляді цікавих доповідей, відео презентацій та постерів. 


Відкритий захист науково-дослідницьких робіт учасників Зльоту проводився в онлайн форматі комунальним закладом “Центр національно-патріотичного виховання та позашкільної освіти” Рівненської обласної ради. 


Від учнівського аграрного об’єднання “Господар своєї землі” у цьому заході взяв участь Козлов Артем, вихованець гуртка “Природничі студії”, учень 5 класу Криворізької гімназії № 93 Криворізької міської ради з роботою “Дослідження картоплі сорту “Актриса”, вирощеної на ґрунтах Криворіжжя”.

 
За підсумками триденних фінальних виступів учнівське аграрне об’єднання “Господар своєї землі” комунального закладу позашкільної освіти “Станція юних натуралістів Покровського району” Криворізької міської ради було нагороджене
грамотою НЕНЦ за ІІ місце (командне); 
грамотою НЕНЦ за виставку-презентацію “Щедрість рідної Землі” та відкритого творчого звіту ІІ етапу Всеукраїнського зльоту учнівських виробничих бригад, аграрних учнівських об’єднань за ІІ місце.


Грамотою НЕНЦ за ІІІ місце за науково дослідницьку роботу в секції “Овочівництво” було нагороджено КОЗЛОВА Артема, вихованця гуртка “Природничі студії” комунального закладу позашкільної освіти “Станція юних натуралістів Покровського району” Криворізької міської ради.


Фотографії, презентація та відео-захист команди за посиланням:
https://drive.google.com/drive/folders/1K58UQfBiG-BrHwglvwnh1azlntzGpP0q?usp=sharing


https://www.canva.com/design/DAG2braQon0/AJAR-jy_jwNqaY3zkiJKMg/edit?utm_content=DAG2braQon0&utm_campaign=designshare&utm_medium=link2&utm_source=sharebutton

 
Методист КЗО “ОЕНЦДУМ”                                                     Алла ІВАНУС


Методист КЗПО “СЮН Покровського району” КМР               Наталя ТЕСЛЕНКО