Меню

Документи

Інформація про виховні заходи
до Дня пам’яті Героїв Крут


Щороку 29 січня відзначається День пам’яті Героїв Крут. В цей день українці віддають шану українським студентам, які ціною власного життя зупинили більшовицький наступ на Київ у 1918 році.


З метою вшанування мужності, бойового подвигу та героїзму київських студентів, які присвятили своє життя служінню Українському народу, збереження та розвитку національних військових традицій і звитяг; сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві, посилення суспільної уваги та турботи про захисників рідної землі педагогами комунального закладу освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” (далі - КЗО“ОЕНЦДУМ”) (директор Юрій Педан) підготовлено інформаційні фото та презентаційні  матеріали, проведені виховні бесіди у гуртках, інформування дітей та батьківської спільноти через групу закладу у соціальній мережі Facebook та месенджерах.


Переглянути інформаційні матеріали та ознайомитися з історією, можна за посиланням https://youtu.be/BZeFwovZJM8


переглянути матеріали у групі Facebook за посиланням https://www.facebook.com/groups/233955728003987?locale=uk_UA


Вшанування пам’яті Героїв Крут – це жива свіча нашої історії, що крізь біль і час освітлює шлях до свободи й нагадує, якою ціною виборюється незалежність України.


Хай любов до України та світла надія на краще завжди додають нам сил. Миру та щастя нашому спільному дому. Низький уклін і щира вдячність кожному захиснику та захисниці!


Підготувала завідувач відділу
організаційно-масової роботи
КЗО “ОЕНЦДУМ”                                                                      Надія ШПІТЬКО

Інформація про проведені заходи до Дня Соборності України 
в комунальному закладі освіти “Обласний еколого-натуралістичний
центр дітей та учнівської молоді”


22 січня ми згадуємо дві рівнозначні за вагою події української історії: проголошення незалежності Української Народної Республіки й Акт Злуки українських земель. 22 січня 1919 року на Софійському майдані в Києві відбулася значуща історична подія – об’єднання УНР і ЗУНР в одну державу.


Для України соборність – це єдність у багатоманітності, об’єднання навколо української державності й ідентичності. Ідея територіальної цілісності країни поєднується з ідеями духовної згуртованості.


Педагоги та вихованці комунального закладу освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради (далі – КЗО “ОЕНЦДУМ”) (директор Юрій ПЕДАН) долучилися до вивчення історичних подій  з приводу цієї важливої дати:


Підготовлено інформаційні матеріали до Дня Соборності України, “В єдності наша сила!”, розміщено за посиланням
https://www.facebook.com/photo/?fbid=3525080364312746&set=pcb.1390820668984148&locale=uk_UA


Цікаві факти про Україну 
https://www.facebook.com/photo/?fbid=3525085297645586&set=pcb.1390823845650497&locale=uk_UA


Педагоги та вихованці філії КЗО “ОЕНЦДУМ” “Шафран” підготували еко-вікторину, яка пов’язує природні багатства України з ідеєю Соборності, розміщено за посиланням
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfb-43dheoIgExmMdksPnDNFaNOp4Sk2qwF2cg4MXqcHhf7xA/viewform?fbclid=IwY2xjawPkEJRleHRuA2FlbQIxMABicmlkETFxT2ppZHRIVGlia3FYbU43c3J0YwZhcHBfaWQQMjIyMDM5MTc4ODIwMDg5MgABHi4itqWVhnLuPe5TNivXeh_D3LXFPZf14Hiv4oQaEZewoFesyXOhZpyjwj-R_aem_OYxpfZ7E01UI1iKJfxKlKA


Проведено бесіди в гуртках, присвячені Дню Соборності України.
Інформаційні матеріали розміщено у групі  закладу у facebook https://www.facebook.com/groups/233955728003987


Вивчаємо та шануємо історію становлення української державності, нашу національну символіку та  прямуємо до Перемоги! 


Пам’ятаючи історію – виборюємо майбутнє!


Підготувала                                                                               
керівник гуртка
КЗО“ОЕНЦДУМ”                                                                Лілія Радзіковська

Інформація
про проведення круглого столу
по роботі з творчо обдарованою молоддю


12 грудня 2025 року на базі комунального закладу освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” (далі – КЗО “ОЕНЦДУМ”) (директор Юрій ПЕДАН) був проведений круглий стіл за темою “Використання інноваційних освітніх технологій у формуванні ключових компетентностей здобувачів освіти”. 


В зв’язку з небезпечною ситуацією, пов’язаною з ймовірністю обстрілів з боку країни-агресора, та враховуючи різницю в погодинних графіках відключень електроенергії в різних регіонах області, захід було проведено у відео форматі. 


Учасниками заходу було більше 70 педагогічних працівників закладів загальної середньої, професійно-технічної і позашкільної освіти еколого-натуралістичного напряму, представники об’єднаних територіальних громад, відповідальні за роботу з творчо обдарованою молоддю з регіонів області. 


З вітальним словом до учасників семінару звернулася Інна Майборода, заступник директора з навчальної роботи КЗО “ОЕНЦДУМ”. Вона наголосила у своєму виступі, що метою позашкільної освіти, відповідно до сучасних суспільних викликів, є створення психолого-педагогічних умов для повноцінного творчого, інтелектуального, духовного розвитку особистості, підвищення її мотивації до пізнання і творчості; задоволення освітніх потреб на основі її залучення до творчої діяльності, зокрема пошукової, науково- дослідницької та експериментальної. Намагатися робити все для того, щоб талановита молодь залишалася в країні для розбудови нашої незалежної, мирної України.


У теоретичному модулі круглого столу до уваги учасників була представлена презентація по темі “Інтерактивні технології та їх методи як чинник творчого розвитку учнів”, яку надала Людмила Шабаєва, старша викладачка кафедри виховання та культури здоров’я комунального закладу вищої освіти “Дніпровська академія неперервної освіти” Дніпровської обласної ради.


Дуже актуальним до викликів сьогодення був виступ Марини Котченко, (Ph.D, доцентки, практичного психолога, акторки психокорекційних програм) за темою “Шляхи формування психологічної резильєнтності у творчо обдарованої молоді”. Вона зазначила, що у нинішніх умовах війни позашкільна освіта виконує надзвичайно важливу роль психологічної підтримки. Вона допомагає дітям адаптуватися, розвиватися та мріяти про майбутнє.


Змістовний і високопрофесійний виступ з досвіду роботи Тетяни Богат, методиста Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді за темою “Навчання та наука - твій шлях до успіху. Навчально-дослідницькі проєкти Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді” (далі Полтавський ОЕНЦУМ) привернув увагу учасників. Познайомившись з представленою презентацією, учасники круглого столу занурились в атмосферу Полтавського ОЕНЦУМ і побачили змістовну, різнопрофільну роботу закладу та великі досягнення по роботі з творчо обдарованою молоддю. 


В практичному модулі круглого столу учасники мали змогу побачити виступ по темі “Формування обдарованої особистості вихованців ЗПО через залучення до науково - дослідницької роботи під час змішаного формату навчання”, який презентувала заступник директора з навчально-виховної роботи, вчитель хімії та біології Чумаківського ліцею Томаківської селищної ради, керівник гуртка “Юні квітникарі” комунальної установи “Центр позашкільної освіти” Томаківської селищної ради Наталя Ігнатченко. Вона розповіла у своєму відеовиступі про модель роботи з творчо обдарованою молоддю в Чумаківському ліцеї Томаківської селищної ради.


Приклад незламності та стійкості в роботі продемонструвала Юлія Коробка., заступник директора комунального закладу “Марганецький еколого- натуралістичний центр дітей та учнівської молоді”. В своєму виступі “Інноваційні підходи до роботи з творчо-обдарованими дітьми у дистанційному форматі в умовах викликів воєнного стану” вона розповіла про те, що не дивлячись на постійні обстріли ворожої артилерії та польоти дронів, від яких постійно потерпає Марганецька територіальна громада, в закладі проводиться потужна науково-дослідницька діяльність з учнями. Підсумок цієї роботи - перемоги вихованців у Всеукраїнських науково - дослідницьких конкурсах і кращі досягнення серед закладів еколого-природничого напряму в області.


Тетяна Кондратьєва, методист з наукової роботи КЗО “ОЕНЦДУМ”, підвела підсумки даного заходу по організації роботи з творчо обдарованою молоддю в системі закладів позашкільної освіти еколого-натуралістичного напрямку і презентувала відеовиступ за темою “Методи формування інтелектуального потенціалу здобувачів освіти в умовах освітнього простору з закладах позашкільної освіти під час сучасних суспільних викликів”.


За підсумками участі у круглому столі всі учасники, які надали свої анкети і поділилися досвідом своєї роботи за даним напрямком, отримають сертифікати.


Фотоматеріали за посиланням:
https://drive.google.com/drive/folders/1J0vQwjrQPEy49tgHPzal_9IplrYDUXx5?usp=sharing


Презентаційні та відеоматеріали розміщено на сайті КЗО “ОЕНЦДУМ” http://dneprunnat.dp.ua в розділі “Документи” (пункт “Семінарська діяльність”).


Методист КЗО “ОЕНЦДУМ” 
з наукової роботи Тетяна Кондратьєва

Інформація про виїзний захід 
проведений комунальним закладом освіти “Обласний еколого-натуралістичний

центр дітей та учнівської молоді”


26 грудня 2025 року комунальним закладом освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” (далі – КЗО “ОЕНЦДУМ”) (директор Юрій ПЕДАН) у співпраці з Управлінням патрульної поліції в Дніпропетровської області організовано та проведено різдвяно-безпекову програму для дітей обмежених батьківською увагою в рамках роботи обласного освітнього проєкту “Мобільний ЕкоЛенд”.

 

Захід мав на меті психологічне розвантаження дітей засобами анімало - та аромо - та арт-терапії, сприяння збереженню психічного здоров’я та соціальної адаптації, створення безпечного емоційного простору для зниження рівня стресу й тривожності, відновлення відчуття стабільності та підтримки, розвитку емоційної стійкості й позитивної взаємодії в суспільстві та з тваринами, формування дбайливого ставлення до живої природи, важливості збереження природного середовища та розвитку екологічної свідомості.


Педагогами КЗО “ОЕНЦДУМ” та завідувач відділу організаційно-масової роботи КЗО “ОЕНЦДУМ” було організовано новорічну фотозону “Святковий настрій”, де діти мали змогу зробити собі фото з тваринками на згадку, отримати позитивні емоції та відволіктись від буденності;


Керівник гуртка КЗО “ОЕНЦДУМ” Лідія Положій підготувала та провела майстер-клас “Різдзвяний букет” з використанням методик арт-терапії та ароматерапії, щоб діти відчули свято Різдва на дотик, відчули себе в безпеці та затишку, ознайомила з асортиментом вічнозелених рослин та їх особливостями;


Керівники гуртка КЗО “ОЕНЦДУМ” Ольга Раковець та Кирило Уманцев провели сеанс анімалотерапії з тваринками куточка живої природи, що позитивно вплинуло на настрій та емоційний стан дітей, викликало посмішки та зацікавленість у дітей.


Захід залишив по собі багато дитячих усмішок, гарний настрій і щире відчуття наближення різдвяно-новорічних свят. Діти пішли додому не лише з різдвяними букетами та яскравими світлинами, а й з новими враженнями, знаннями та теплими спогадами. 


Вітаємо усіх зі світлими різдвяно-новорічними святами! Бажаємо миру, тепла, радості, гармонії з природою та здійснення найзаповітніших мрій у Новому році! 


Фотографії за посиланням:
https://drive.google.com/drive/folders/1nm_yY6-uq8lv_9xCuFCip3t6TVHzRhqO?usp=sharing


Завідувач відділу організаційно-
масової роботи КЗО “ОЕНЦДУМ”                                                   Надія ШПІТЬКО

Вітаємо здобувачів освіти Дніпропетровщини,
переможців XІV Всеукраїнського біологічного форуму

учнівської та студентської молоді “Дотик природи-2025”


Наприкінці листопада поточного року Міністерство освіти та науки України та Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді МОН України провели в змішаному форматі фінал XІV Всеукраїнського біологічного форуму учнівської та студентської молоді “Дотик природи-2025” (далі - Форум). Цей захід проводиться щороку серед учнів і студентів, які мають досвід дослідницько-експериментальної роботи у галузях природничих наук, з метою підтримки дослідницько-експериментальної діяльності, розкриття їх наукового потенціалу. 


Від Дніпропетровської області у фінальному етапі Форуму брали участь 35 здобувачів освіти закладів загальної середньої та позашкільної освіти з  Дніпровської, Криворізької, Марганецької міських рад та Обухівської, Слобожанської, Солонянської, Юр’ївської селищних рад.


Всі учасники Форуму показали високий рівень підготовки і захисту своїх наукових проєктів. 


Учні Дніпровського наукового хіміко-екологічного ліцею Дніпровської міської ради, здобувачі освіти обласної Природничої школи учнівської молоді представили свої науково-дослідницькі проєкти в очному і дистанційному форматі і посіли призові місця.


Дипломом  І ступеня нагороджені:
- Вербицька Єлизавета, учениця 11 класу, тема роботи “ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ ЛОКУСУ КОНТРОЛЮ У ПІДЛІТКОВОМУ СЕРЕДОВИЩІ”.
- Юдіна Соф’я-Серафима, учениця 11 класу, тема роботи “ДОСЛІДЖЕННЯ ВПЛИВУ РОСЛИННИХ СУБСТРАТІВ НА РОЗВИТОК ВЕРМИКУЛЬТУРИ EISENIA FETIDA ДЛЯ ВИКОРИСТАННЯ ЇЇ У ВИРОБНИЦТВАХ ФАРМАЦЕВТИЧНИХ ПРЕПАРАТІВ”.


Дипломом ІІ ступеня нагороджений:
- Марченков Андрій, учень 11 класу, тема роботи  “ГРАНУЛЬОВАНІ ПОЛІМЕРИ З ІММОБІЛІЗОВАНИМИ N-ХЛОРСУЛЬФОНАМІДНИМИ ГРУПАМИ ЯК АЛЬТЕРНАТИВНІ ДЕЗІНФЕКТОРИ”;

- Гурова Єлизавета Олександрівна, здобувачка освіти 11 класу Дніпровського наукового фінансово-економічного ліцею Дніпровської міської ради з науково–дослідницьким проєктом “Фіторізноманіття степового байраку: оцінка стану та екологічна роль у збереженні природних екосистем”;
- Береза Богдана Дмитрівна, здобувачка освіти 9 класу Орільського ліцею Слобожанської селищної ради Дніпровського району Дніпропетровської області з науково–дослідницьким проєктом “Вивчення екологічних умов вирощування та продуктивності сортів Вігни в умовах Степу”;
- Алексєєва Анна Євгенівна, здобувачка освіти 9 класу закладу загальної середньої освіти “Солонянський ліцей” Солонянської селищної ради Дніпропетровської області з науково–дослідницьким проєктом “ВПЛИВ НЕМАТОДИ EUSTRONGYLIDES EXCISUS НА БІОХІМІЧНІ ПОКАЗНИКИ СИРОВАТКИ КРОВІ ОКУНЯ ЗВИЧАЙНОГО (PERCA FLUVIATILIS, LINNAEUS)”;
- Панасенко Артем Сергійович, здобувач освіти 11 класу Дніпровського наукового хіміко-екологічного ліцею Дніпровської міської ради. Тема роботи “ГІДРОКСИАПАТИТОВА КЕРАМІКА ДЛЯ ЛІКУВАННЯ ДЕФЕКТІВ КІСТКОВОЇ ТКАНИНИ”;
- Волкова Валерія Кирилівна, здобувачка освіти 11 класу Дніпровського наукового хіміко-екологічного ліцею Дніпровської міської ради з науково – дослідним проєктом “ОСНОВНІ ЗАКОНОМІРНОСТІ ЕЛЕКТРОХІМІЧНОГО ОСАДЖЕННЯ МАТЕРІАЛІВ У МАГНІТНОМУ ПОЛІ ДЛЯ ПОКРАЩЕННЯ ЇХ ФУНКЦІОНАЛЬНИХВЛАСТИВОСТЕЙ”;
- Шуміло Дар’я Миколаївна, здобувачка освіти 11 класу Дніпровський науковий хіміко-екологічний ліцей Дніпровської міської ради з науково – дослідницьким проектом “Релятивістська динаміка корабля з сонячним вітрилом”;
- Овчаренко Станіслав Олександрович, вихованець гуртка “Юні фізики”, здобувач освіти 11 класу Варварівського ліцею Юр’ївської селищної ради Павлоградськогорайону Дніпропетровської області з науково – дослідницьким проєктом “Застосування фізичних законів у виробництві засобів радіоелектронної боротьби”;
- Федоров Єгор Романович, вихованець гуртка “Юні фізики”, здобувач освіти 8 класу Варварівського ліцею Юр’ївської селищної ради Павлоградського району Дніпропетровської області з науково – дослідницьким проєктом “Застосування фізичних законів у виробництві засобів радіоелектронної боротьби”;
- Марковець Євгеній Юрійович, вихованець гуртка “Основи агрохімії”, здобувач освіти 11 класу Обухівського ліцею Обухівської селищної ради Дніпровського району Дніпропетровської області з науково – дослідницьким проєктом “Вплив капсулювання передпосівного насіння розлусної кукурудзи біополімерами на його схожість та врожайність”.


Дипломом ІІІ ступеня нагороджені:
- Миргородська Кіра, учениця 11 класу, тема роботи “МОДИФІКАЦІЯ КРОХМАЛЮ СПОСОБОМ ВАКУУМНОЇ І ТЕРМІЧНОЇ ДЕГІДРАТАЦІЇ”;
- Марченко Тетяна, учениця 11 класу, тема роботи “ВПЛИВ ПРИРОДИ КОАГУЛЯНТІВ НА ШВИДКІСТЬ ПРОЦЕСУ КОАГУЛЯЦІЇ У ВОДОПІДГОТОВЦІ”;
- Лахно Поліна, учениця11 класу, тема роботи “ВЗАЄМОЗВ'ЯЗОК РІВНЯ ТРИВОЖНОСТІ ТА РУХОВОЇ АКТИВНОСТІ СУЧАСНОЇ МОЛОДІ”;

- Лахмоткіна Аріна Андріївна, вихованка гуртка “Біологія та екологія”, здобувачка освіти 11 класу Дніпровського полімовного ліцею № 23 "Соборний" ДМР з науково–дослідницьким проєктом “Дослідження перспективи застосування різних видів рослин в озелененні міста з точки зору утримання вологи в ґрунті”;
- Саранча Дар’я Олегівна, вихованка гуртка “Охорона природи та раціональне природокористування”, здобувачка освіти 11 класу Марганецького ліцею № 9 з науково–дослідницьким проєктом “ДОСЛІДЖЕННЯ ОСОБЛИВОСТЕЙ ПІДЖИВЛЕННЯ PHALAENOPSIS ВОДОЮ З АКВАРІУМІВ”;
- Ситник Віталій Андрійович, здобувач освіти 11 класу Орільського ліцею Слобожанської селищної ради Дніпровського району Дніпропетровської області з науково–дослідницьким проєктом “Вплив мікродобрива Байкал ЕМ на врожайність середньостиглихсортів сої в умовах Дніпропетровської області”;
- Зіркевич Софія Іванівна, вихованка гуртка “Юні знавці природи”, здобувачка освіти 11 класу Варварівського ліцею Юр’ївської селищної ради Павлоградського району Дніпропетровської області з науково–дослідницьким проєктом “Вплив регуляторів росту на якісні показники сіянців сосни звичайної в розсаднику Павлівського лісництва”;
- Шуміло Дар’я Миколаївна, здобувачка освіти 11 класу Дніпровського наукового хіміко-екологічного ліцею Дніпровської міської ради з науково–дослідницьким проєктом “Релятивістська динаміка корабля з сонячним вітром”;
- Фартушна Валерія Денисівна, здобувачка освіти 9 класу Криворізького ліцею академічного спрямування “Міжнародні перспективи” Криворізької міської ради Дніпропетровської області з науково–дослідницьким проєктом “Шум”;
- Березовська Софія Андріївна, здобувачка освіти 7 класу Криворізького ліцею академічного спрямування “Міжнародні перспективи” Криворізької міської ради Дніпропетровської області з науково–дослідницьким проєктом “Шум”;
- Ванчугова Марія, вихованка гуртка “Біологія тварин з основами екології”, здобувачка освіти 9 класу Марганецького ліцею №3 з науково–дослідницьким проєктом “МОНІТОРИНГОВІ ДОСЛІДЖЕННЯ ПОПУЛЯЦІЇ ЛЕЛЕКИ БІЛОГО У МІСТІ МАРГАНЕЦЬ ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ”;
- Панкєєва Серафима Юріївна, здобувачка освіти 9 класу Дніпровського ліцею №139 Дніпровської міської ради з науково–дослідницьким проєктом “ВПЛИВСТРУКТУРОВАНОГО КОСМЕТИЧНОГО ДОГЛЯДУ НА ПСИХОЕМОЦІЙНИЙ СТАН ПІДЛІТКІВ (НА ОСНОВІ ТЕОРЕТИЧНОГО АНАЛІЗУ ТА РЕЗУЛЬТАТІВ ЕМПІРИЧНОГОДОСЛІДЖЕННЯ)”;
- Лахмоткiна Арiна Андріївна, здобувачка освіти 11 класу Дніпровського полімовного ліцею №23 “Соборний” ДМР, вихованка гуртка “Біологія і екологія” з науково–дослідницьким проєктом “Освоєння водойм та формування міських популяцій норця великого Podiceps cristatus, лиски Fúlica atra і водяної курочки Gallinula chloropus у м.Дніпро”.


Вітаємо переможців і бажаємо подальших успіхів і натхнення!


Методист з наукової роботи КЗО “ОЕНЦДУМ
Тетяна КОНДРАТЬЄВА