На захисті миру і дитинства

 

Два роки тому в нашому календарі з’явилася ще одна святкова дата – День захисника України. Ось вже тритій рік поспіль 14 жовтня в усіх містах та селах проходять урочистості з її нагоди. Свято – це завжди добрий привід пригадати про події на Сході нашої країни, які офіційно звуться антитерористичною операцією (АТО), а, по суті, є війною, розв’язаною “добрим сусідом” проти “братського народу”. Проте згадувати й говорити про це варто не тільки з приводу свят та дат в календарі, як і дякувати нашим воїнам, захисникам, які захищають мир і спокій країни та боронять її незалежність.


“Дорогі наші захисники! Ми любимо вас і поважаємо. Ми дякуємо вам за те, що ви даєте нам можливість навчатися в школі, займатися улюбленими справами й спокійно спати вночі, а не сидіти по підвалах, ховаючись від куль та снарядів. А ще спасибі вам за можливість жити в своїх домівках, в своїй Країні й вільно спілкуватися своєю, рідною мовою”. Ось такі слова любові і подяки пролунали в стінах КЗ Підгородненський НВК №3, де в жовтні відбувся урочистий захід з нагоди Дня захисника України, організований працівниками КЗ “Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді” Дніпровської районної ради при підтримці адміністрації та педколективу Підгородненського навчально-виховного комбінату № 3.


На початку заходу ведуча – культорганізатор ЦЕНТУМ Олена Андріївна Аулова – нагадала школярам про початок буремних подій в Криму та на Сході країни, й про тих, хто першими за покликом серця і свого сумління став на її захист. Саме вони, захисники-добровольці – бійці добровольчого полку поліції особливого призначення “Дніпро 1” – стали в цей день гостями шкільного свята й його головними героями.


З перших днів АТО бійці добровольчого підрозділу активно включилися в важку справу захисту своєї країни: забезпечували правопорядок, охороняли блокпости, допомагали Збройним силам на сході, патрулювали райони Донеччини з метою виявлення й знешкодження мародерів та бандитів, контролювали залізничні станції на адміністративній межі Донецької та Дніпропетровської області.


В червні 2014 року добровольці “Дніпра 1” брали участь у звільненні міста Маріуполь від бойовиків, а в серпні вели важкі бої на підступах до Іловайська. На протязі року вони виконували складні бойові завдання по охороні узбережжя Азовського моря та східних кордонів країни. Багато днів та ночей окремі роти полку тримали позиції в найгарячішій точці фронту – в селищі Піски, прикриваючи підступи до Донецького аеропорту. За три з половиною роки АТО представники підрозділу отримали багато державних та волонтерських нагород. 32 бійці “Дніпро 1” одержали високе звання Героя України посмертно.


Про ці й про інші епізоди з історії полку розповіли бійці, що завітали в гості до школярів Підгородненського НВК № 3: лейтенант поліції Іван Ткачов, сержанти Володимир Погорілий, Валентин Тичинський та Вельсахат Вельсахатов, які разом з однополчанами пройшли складний бойовий шлях. Не на кожному уроці можна побачити таку зацікавленість та увагу на обличчях дітей, з якою вони слухали розповіді воїнів-добровольців. Наприкінці виступу кожен з бійців сказав своє напутнє слово: завжди бути чесними й порядними, допомагати всім, хто потребує допомоги, добре вчитися й готувати себе до важкої справи захисту своєї Вітчизни, любити свою школу, своє місто, свою країну й цінувати можливість жити й вчитися в мирі та спокої.


У відповідь бійці почули від учнів щирі побажання: “Бажаємо вам миру, добра, любові та здоров’я! Хай ці янголи-охоронці бережуть вас від вражої кулі та хвороб”. З такими словами діти вручили бійцям жовто-блакитні браслети та невеличкі талісмани, зроблені напередодні вихованцями гуртка ЦЕНТУМ “Студія та екодизайн” (керівник Ірина Миколаївна Алексєєва). А ще вони отримали в подарунок квіткові композиції, також зроблені гуртківцями власноруч. До дитячих привітань приєдналися й дорослі. Валентина Миколаївна Дячкіна, вчителька школи, що є переселенкою з Донецької області, раптом, не за сценарієм звернулася до хлопців зі зворушливою промовою і подарувала їм свій вірш.


Багато чого в цей день відбувалось не за сценарієм: і виступ заступника директора НВК № 3 Наталії Олександрівни Герасименко, й бурхливі оплески, й щирі почуття. В другій половині заходу відбувся кіносеанс. Учні й вчителі з зацікавленням передивилися документальний фільм “Все буде Дніпро”, присвячений бійцям першого добровольчого підрозділу “Дніпро 1” (автор сценарію Олена Аулова, режисер Катерина Стрельченко, оператор Дмитро Панков – студія “12 кадр”). Наприкінці заходу бійці та старшокласники школи зробили загальне фото на пам’ять. Хоча, гадаємо, що і без фото діти ще довго будуть пам’ятати цю зустріч з захисниками-добровольцями легендарного полку.

 

Напередодні, представники знімальної студії “12 кадр” завітали до старшокласників Підгородненського НВК № 4, де було показано ще одну авторську документальну стрічку на воєнно-патріотичну тематику “Паралелі”.

 

Аулова О.А., культорганізатор КЗ “Центр еколого-натуралістичної

творчості учнівської молоді” Дніпровської районної ради.

 

 

На початку заходу ведуча нагадала школярам про початок буремних подiй в країнi

 


Головними героями шкiльного свята були бiйцi полку “Днiпро 1”

 


З зацiкавленiстю та увагою дiти слухали розповiдi воїнiв-добровольцiв

 


Наприкiнцi виступу кожен з бiйцiв сказав своє напутнє слово

 


У вiдповiдь бiйцi почули вiд учнiв щирi побажання миру, добра, любовi та здоров’я!

 


Дiти вручили бiйцям жовто-блакитнi браслети та невеличкi талiсмани, зробленi власноруч

 


Разом зi словами вдячностi гостi отримали квiти

 


Вчителька школи, що є переселенкою з Донбасу, подарувала хлопцям свiй вiрш

 


Учнi й вчителi з зацiкавленням передивилися документальний фiльм, присвячений добровольцям полку “Днiпро 1”

 


Виступ заступника директора НВК № 3 Наталiї Олександрiвни Герасименко

 


Загальне фото на пам’ять