Меню

Документи

Інформаційні заходи
щодо популяризації літератури, створеної ветеранами російсько-української війни

в комунальному закладі освіти “Обласний еколого-натуралістичний

центр дітей та учнівської молоді”


Вже більше 2-х років триває повномасштабне вторгнення в Україну та одинадцятий рік російсько-української війни. Сучасні події фіксують не лише в новинах, фільмах чи документальних сюжетах. Власний досвід, пережиті спогади та уроки описують і в книгах, а серед авторів є багато військових та ветеранів. Загалом творчість військових під час війни – явище не нове в українській літературно-культурній практиці. Серед авторів ветеранської прози є як професійні цивільні письменники, журналісти, волонтери, так і чимало безпосередніх учасників бойових дій, військових, що почали писати під час війни.


З метою популяризації літератури, створеної ветеранами російсько-української війни в комунальному закладі освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” (далі – КЗО “ОЕНЦДУМ”) (директор - Юрій ПЕДАН) проведено інформаційні заходи.


Підготовлено інформаційні матеріали, що висвітлюють сучасний стан літератури, написаної військовими та її важливість у збереженні історії боротьби українського народу. Доступні за посиланням https://drive.google.com/file/d/1pfWWtvLXfxhAzYdix1_eRBPOsK0WPBdU/view?usp=drive_link


Для вихованців буде корисним ознайомлення з проектом книга-комікс “Мій тато повернувся з війни” - https://book.heroesukraine.org/ , створений для сімей військових та ветеранів російсько-української війни, в першу чергу дітей 10 – 15 років. Історія, що розкрита в коміксі, починається в умовах бойових дій, і продовжується після повернення батька з госпіталю (його комісували за пораненням). Непрості ситуації, в яких проявляються складності в спілкуванні між цивільними людьми з учасниками бойових дій. Як це долати, як підтримати ветерана та надати йому нову силу та сенси можна дізнатися прочитавши книгу.


Твори українських військових досить різнопланові – це і спогади, і поетичні добірки, і художні твори. Важливо вивчати та досліджувати цю частину творчості сучасних авторів для збереження та популяризації української культури.


Підготували
заступник директора КЗО “ОЕНЦДУМ”                                        Галина КРИКУН
керівник гуртка КЗО “ОЕНЦДУМ”                                                 Ольга  РАКОВЕЦЬ