Меню

Документи

День Чорнобильської трагедії: 38 років з дня катастрофи

 


26 квітня щорічно в Україні і світі відзначається Міжнародний день пам’яті Чорнобиля. Світ вшановує пам'ять про Чорнобильську трагедію, одну з найбільших техногенних катастроф у світовій історії. З моменту трагедії вже минуло 38 років, але відлуння трагедії українці відчувають й досі.


Цей день став чорною сторінкою в історії України, призвів до численних жертв, а наслідки руйнувань та радіоактивного забруднення нанесли значну шкоду не лише людям, а також навколишньому середовищу. Кілометри територій будуть непридатними для життя ще протягом декількох тисяч, а подекуди і десятків тисяч років. Цей день є важливим нагадуванням для всього світу щодо безпеки поводження з ядерною енергією та зброєю.


26 квітня 2024 року комунальним закладом освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” (далі – КЗО “ОЕНЦДУМ”, директор Юрій Педан) проведено заходи до Міжнародного дня пам’яті Чорнобиля. Проведено інформаційні бесіди в гуртках, оформлено виставку на стендах закладу, підготовлено тематичну презентацію, яку можна переглянути за посиланням: https://drive.google.com/file/d/1CO__MrrVL4hHPThwZFG6XjZSg3wnlx3J/view?usp=drivesdk


З детальною інформацією можна ознайомитись в Українському інституті національної пам’яті за посиланням https://uinp.gov.ua/tegy/chornobylska-tragediya


Прийдешні покоління мають зробити правильні висновки щодо Чорнобильської трагедії. Нинішня ситуація на Запорізькій атомній електростанції, систематичні обстріли атомних електростанцій України  внаслідок російського вторгнення на територію України, мають бути припинені. Світова спільнота, Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЄ), світові лідери сьогодні мають пам’ятати про ту трагедію 38 річної давнини і не допустити подібних ситуацій у майбутньому всіма можливими та неможливими способами.


З вірою в перемогу України та світле майбутнє наших дітей.


З вдячністю воїнам збройних сил України.  

 


Підготували
заступник директора КЗО “ОЕНЦДУМ”                               Галина КРИКУН
керівник гуртка КЗО “ОЕНЦДУМ”                                        Ірина ГАТИЛО