Меню

Документи

В Дніпропетровській області проведена весняна сесія для здобувачів
освіти обласної Природничої школи учнівської молоді


На весняних канікулах слухачі обласної Природничої школи учнівської молоді (далі – Школа) продовжили навчання. Для них комунальним закладом освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” (далі – КЗО “ОЕНЦДУМ”, директор Юрій Педан) була проведена весняна сесія по секціях: психології, хімії, флористики та зеленої архітектури, біології та екології, сучасних біотехнологій, агрономії, ветеринарії та зоотехнії.


Освітній процес у Школі під час проведення весняної сесії відбувався дистанційно за участю науковців провідних вишів: Дніпровського національного університету ім. О.Гончара (ДНУ), державного вищого навчального закладу “Український державний хіміко-технологічний університет” (УДХТУ), Дніпровського державного аграрно-економічного університету (ДДАЕУ).


Сесія проводилася за окремим розкладом роботи кожної секції відповідно до плану, узгодженого науково-методичною радою Природничої школи.


До участі в сесії долучилися 10 науковців закладів вищої освіти та понад 100 здобувачів освіти закладів загальної середньої, професійно-технічної та позашкільної освіти з міських рад: Дніпровської, Кам’янської, Криворізької, Марганецької, Павлоградської, Нікопольської та Китайгородської, Лозуватської, Могилівської, Межівської, Піщанської, Раївської, Обухівської, Солонянської, Томаківської, Слобожанської, Царичанської сільських та селищних об’єднаних територіальних громад та філії КЗО “ОЕНЦДУМ” “Шафран”.


Учні секції хімії вивчали навчальний матеріалом по темах: “Нітрогеновмісні сполуки - історія, будова, властивості, застосування. Аміни” (викладач Плясовська К.А., доцент кафедри фізичної, неорганічної та органічної хімії ДНУ).


Юні екологи розглядали питання “Систематика квіткових рослин”, де вони ознайомились з різноманітністю покритонасінних від низовин до високих гір, від пустель до водних рослин, які нараховують біля 300 000 видів (матеріал підготовлено Лісовець О.І., доцентом кафедри геоботаніки, ґрунтознавства та екології ДНУ).


Змістовні і яскраві відео лекції по темі “Вища нервова діяльність”, “Пізнавальна діяльність людини” для слухачів секції біології провела викладач Хоменко О.М., доцент кафедри фізіології та біохімії ДНУ.


Майбутні ветеринари та зоотехніки прослухали лекції: “Імунітет” та “Імунопрофілактика захворювання людей та тварин”, під час якої на яскравих прикладах побачили значення зміцнення імунної системи для здоров’я як людей так і тварин (викладач Зажарський В.В., завідувач кафедрою інфекційних хвороб тварин ДДАЕУ).


Юні аграрії отримали знання по темі “Фенологічні фази та агроекологічні заходи вирощування сільськогосподарських культур”, які вони зможуть використати на навчально-дослідницьких земельних ділянках в своїх закладах освіти та присадибних ділянках. Також учням надані були рекомендації щодо проведення дослідів в польових умовах (викладач Котченко М.В., доцент кафедри рослинництва ДДАЕУ).


Юні психологи мали можливість познайомитися з теорією та практикою “Психологія міжособистісного сприйняття”, а також взяти участь у проведенні практичного заняття “Визначення провідної репрезентативної системи у процесі міжособистісного сприйняття”. На практичному занятті учні провели дослідження провідної перцептивної модальності сприйняття людиною інформації (тест С. Єфремцева), визначили провідну систему сприйняття інформації за роботою провідних аналізаторів (викладач Лазаренко В, І, доцент кафедри соціальної психології та психології управління ДНУ імені Олеся Гончара).


Для флористів була підготовлена змістовна презентаційна лекція по озелененню та ландшафтному дизайну “Етапи проєктування об’єктів ландшафтного дизайну”. Учні навчалися створювати проєкти озеленення малого приватного саду,пришкільної території, квітника (викладач Зайцева І.О., професор кафедри фізіології рослин та інтродукції ДНУ).


Під час проведення сесії лунали сирени тривоги і учні повинні були призупиняти заняття і спускатися до укриття. Тому для слухачів Школи, які не мали можливості навчатися в онлайн форматі, лекції та практичні заняття науковців по секціях: екології, біології, хімії, флористики та зеленої архітектури, сучасних біотехнологій, аграрних наук, ветеринарії та зоотехнії, психології розміщені за посиланням: https://drive.google.com/drive/folders/18O7W4keIlqSglvovD24rv03AgJJzIbQg?usp=sharing


Учням Школи було рекомендовано підтримувати спілкування з науковими керівниками через електрону пошту та мобільний зв’язок, а також виконувати контрольні роботи за напрямком навчання по секціях, які також розміщені на головній сторінці сайту КЗО “ОЕНЦДУМ.


Фотографії за посиланням: https://drive.google.com/drive/folders/1e9eg4Wx6iSeKtIyjCQvEe537TeOWWwPh?usp=sharing

 


Методист з наукової роботи КЗО “ОЕНЦДУМ”
Тетяна КОНДРАТЬЄВА