Меню

Документи

Про проведення авторської педагогічної майстерні
“STEM – світ інноваційних можливостей: досвід роботи
закладів позашкільної освіти Дніпропетровщини”


27 березня 2024 року комунальним закладом освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” (далі – КЗО “ОЕНЦДУМ”, директор Юрій Педан) для педагогів закладів загальної середньої і позашкільної освіти, науково-педагогічних працівників закладів вищої освіти проведено авторську педагогічну майстерню “STEM – світ інноваційних можливостей: досвід роботи закладів позашкільної освіти Дніпропетровщини” у дистанційному форматі (згідно листа Національного еколого-натуралістичного центру МОН України № 101 від 14 березня 2024 року).


Майстерня проводилась з метою підвищення професійної компетентності педагогів в галузі організації роботи за STEM технологіями та проєктами.


До участі в семінарі долучилися понад 180 педагогів закладів освіти з різних куточків України та країн ближнього зарубіжжя (Болгарія, Польща). Особливо хочеться відмітити колег з Луганщини, Донеччини, Харківщини, Одещини, Сумщини, Чернігівщини, Миколаївщини; Марганецької та Нікопольської громад Дніпропетровщини, які долучились до роботи педагогічної майстерні незважаючи на систематичні обстріли та проблеми з електрикою.


З вітальним словом до учасників авторської педагогічної майстерні звернулась Лозова Ольга Юріївна, директор департаменту освіти і науки Дніпропетровської обласної державної адміністрації, яка наголосила на важливості роботи закладів позашкільної освіти під час війни, впровадження STEM – технологій в роботу позашкільних закладів освіти Дніпропетровщини.


Наступним виступив Коломоєць Анатолій Олександрович, начальник управління з питань охорони здоров’я, соціальної політики та розвитку освітньої галузі виконавчого апарату Дніпропетровської обласної ради, голова постійної комісії з питань науки, освіти, соціальної політики та праці, який розкрив питання екологічних ініціатив позашкілля та їх важливу роль для розвитку громад Дніпропетровщини.


Вербицький Володимир Валентинович, директор Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді МОН України, професор, доктор педагогічних наук доповів учасникам про особливості впровадження STEM-освіти у педагогічну практику еколого-натуралістичних закладів позашкільної освіти.


Педан Юрій Федорович, директор комунального закладу освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської області презентував особливості формування STEM - простору як новітнього інструментарію у роботі гуртків класичного натуралізму. Акцентовано важливість екологічних досліджень в умовах війни з використанням новітніх STEM-технологій, для контролю за процесами, які відбуваються у природі, а також для проведення відновлення територій.


З темою “Від еколого-натуралістичної освіти - до Е-STEM” виступила  Бутурліна Оксана Василівна, завідувач кафедри управління інформаційно-освітніми проєктами, доцент, кандидат філософських наук комунального закладу вищої освіти “Дніпровська академія неперервної освіти” Дніпропетровської обласної ради”, керівник проекту “STEM на Дніпрі”. Вона розповіла про здобутки закладів освіти Дніпропетровщини щодо впровадження STEM-освіти.


Качалов Іван Андрійович, директор Криворізького Покровського ліцею Криворізької міської ради Дніпропетровської області презентував доповідь “Сучасні технології у процесі вивчення предметів природничого спрямування, організації наукових та лабораторних досліджень”. Учасники були ознайомлені зі STEM – проєктами, які організовано та проведено на базі ліцею за підтримки комунального позашкільного навчального закладу “Станція юних натуралістів Покровського району” Криворізької міської ради.


Наступна доповідачка, Мізін Валерія Вікторівна, викладач кафедри фізіології та спортивної медицини Придніпровської державної академії фізичної культури і спорту, керівник гуртків КЗО “ОЕНЦДУМ” ознайомила педагогічних працівників з розвитком  STEM - навичок у вихованців закладів позашкільної освіти через інтерактивні проєкти в біології та медицині, а також надала змістовну інформацію щодо сучасних платформ для проведення занять та підготовки матеріалів для навчання.


Сотніченко Олена Віталіївна, вчитель математики комунального закладу освіти “Дніпровський ліцей інформаційних технологій при Дніпровському національному університеті імені Олеся Гончара” Дніпровської міської ради разом зі своєю ученицею Пришедько Уляною, презентували доповідь щодо досягнень закладу та створення математичних моделей природних об’єктів. Доповідь мала назву “Фрактали: інтерактивний гайд. Побудова зображень природних об’єктів за допомогою фракталів”.


Чашка Юрій Михайлович, вчитель робототехніки комунального закладу освіти “Дніпровський ліцей інформаційних технологій при Дніпровському національному університеті імені Олеся Гончара” Дніпровської міської ради, кандидат технічних наук разом зі своєю ученицею Рекун Катериною розказали про поліпредметний підхід до вирішення наукових питань екології людини та проблеми оздоровлення повітря за допомогою рослин, презентували установку для очищення повітря в кімнаті.


Пінчук Микола Олександрович, координатор проєкту, завідувач відділу аграрних досліджень та рослинництва Національного еколого-натуралістичного центру МОН України виголосив післямову щодо формування STEM-орієнтованого освітнього середовища та перспектив розвитку.


На цьому майстерня була завершена. Учасники за результатами роботи майстерні отримають сертифікати.
Мультимедійні матеріали розміщені за посиланням: https://drive.google.com/drive/folders/12D6u5M489Md7P8QOOmHBkqn39MU7yFL_?usp=sharing


Підготувала
заступник директора КЗО “ОЕНЦДУМ”                        Галина КРИКУН