Меню

Документи

На Дніпропетровщині проведений обласний семінар
з аграрного та квітково-дендрологічного напрямку


20 березня 2024 року комунальним закладом освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” (далі – КЗО “ОЕНЦДУМ”, директор Юрій Педан) для методистів, завідувачів відділами та керівників гуртка аграрного та квітково-дендрологічного напрямку закладів позашкільної освіти, викладачів природничих дисциплін закладів загальної середньої та професійно-технічної освіти був проведений обласний семінар аграрного напряму за темою “Використання технології органічного землеробства в роботі профільних творчих учнівських об’єднань” у дистанційному форматі.


Семінар проводився з метою підвищення професійної компетентності педагогів в організації дослідницької роботи на навчально-дослідних земельних ділянках закладів освіти, ознайомлення з сучасними агротехнологіями біологічного землеробства при вирощуванні сільськогосподарських культур, активізації участі у профільних організаційно-масових заходах всеукраїнського та обласного рівнів.


До участі в семінарі долучилися понад 60 педагогів закладів освіти з Криворізької, Кам’янської, Дніпровської, Марганецької, Новомосковської, Зеленодольської, Павлоградської міської ради, Божедарівської, Могилівської, Маломихайлівської, Слобожанської, Обухівської, Криничанської, Широківської, Магдалинівської, Юр’ївської, Царичанської, Першотравенької, Китайгородської, Вербківської, Зайцівської селищних та сільських рад.


З вітальним словом до учасників семінару звернулася Майборода Інна Олександрівна, заступник директора з навчальної роботи КЗО “ОЕНЦДУМ”, яка розглянула загальні питання проведення методичних заходів за основними напрямами позашкільної еколого-натуралістичної освіти, доповіла про випуск навчально-видавничої продукції закладу за аграрним та квітково-дендрологічним напрямком та можливістю її використання пелагами в освітньому процесі.


Іванус Алла Василівна, методист КЗО “ОЕНЦДУМ”, підвела підсумки участі закладів освіти області в організаційно-масових заходах за аграрним, квітково-дендрологічним напрямком та з лісництва за 2023 рік, надала рекомендації щодо активізації участі здобувачів освіти у профільних конкурсах та акціях в 2024 році, розглянула питання підготовки документації щодо роботи на навчально-дослідних земельних ділянках, визначила напрямки дослідницької роботи з юннатами, звернула увагу на заходи, яким необхідно приділити більше уваги, таких як обласний конкурс із озеленення та благоустрою закладів освіти області “Квітучий вернісаж освітнього простору”, обласні етапи всеукраїнських конкурів “Плекаємо сад”, “Кролик”, конкурсу навчально-дослідних земельних ділянок.


Позняк Василь Васильович, кандидат с.-г. наук, доцент кафедри загального землеробства та ґрунтознавства Дніпропетровського державного аграрно-економічного університету виступив за темою “Біологічне (альтернативне) землеробство. Дослідницька робота юннатів”, під час якого розповів про застосування сівозміни, використання сидератів, розповів про органічну, органо-біологічну, біодинамічну системи землеробства, відмітив, в чому їх переваги, надав рекомендації щодо проведення дослідницької роботи з використанням елементів органічного землеробства.


Харитонов Микола Миколайович, професор, доктор с.-г. наук, керівник Центру природного агровиробництва ДДАЕУ дав рекомендації по використанню елементів природного землеробства при вирощуванні овочевих і плодових культур, ознайомив з різними методами органічного землеробства, застосуванням будиночків для корисних комах, біологічних препаратів.


З темою “Переваги біологічного захисту рослин на прикладі ентомофага Stratiolaelaps scimitus (Mesostigmata, Laelapidae) виступив Мошкін Володимир Сергійович, спеціаліст з біологічного захисту рослин ТОВ “Біо захист”, розказав, яку роль відіграють корисні комахи в природі та як їх використовують для захисту рослин в теплицях.


Бурко Світлана Миколаївна, керівник гуртка КПНЗ “Станція юних натуралістів Покровського району” Криворізької міської ради, поділилась досвідом своєї роботи з вихованцями по проведенню дослідницької роботи з використанням екологічних препаратів при вирощуванні картоплі, перцю. огірків та інших овочів.


В кінці семінару учасникам було запропоновано відео виступ керівника гуртка  КЗО “ОЕНЦДУМ” Положій Лідії Василівни, в якому вона надала рекомендації щодо живцювання та вкорінення різних видів ялівцю.


За підсумками семінару всім учасникам було запропоновано пройти анкетування для отримання сертифікату. В анкету включені питання по темам доповідей.


Матеріали доповідачів розміщені:
у Youtube за посиланням:
https://youtu.be/_bwx8UkaIVs


на Google диску за посиланням:
https://drive.google.com/drive/folders/11hLkMxzW99p5lXaiTeXU670URuBswvcW?usp=sharing або http://surl.li/rriwg


Фотографії за посиланням:
https://drive.google.com/drive/folders/1EcQlpjH8dPZFNTQTRC87UAXxcSwB1IDB?usp=sharing

 


Методист КЗО “ОЕНЦДУМ”                 Алла ІВАНУС