Меню

Документи

На Дніпропетровщині проведений обласний семінар
еколого-природоохоронного напряму


28 лютого 2024 року комунальним закладом освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” (далі – КЗО “ОЕНЦДУМ”, директор Юрій Педан) для методистів, завідувачів відділами та керівників гуртка екологічного та біологічного профілю закладів позашкільної освіти, викладачів природничих дисциплін закладів загальної середньої та професійно-технічної освіти, представників об’єднаних територіальних громад, відповідальних за питання позашкільної освіти був проведений обласний семінар еколого-природоохоронного напряму за темою “Розвиток екологічних компетенцій здобувачів освіти за допомогою сучасних ІТ-технологій, систем онлайн навчання та інших інструментів дистанційної роботи” у дистанційному форматі.


Семінар проводився з метою підвищення професійної компетентності педагогів в організації позашкільної екологічної освіти, поширення кращого досвіду роботи в галузі екологічного виховання, активізації участі дітей та молоді в проведенні практичної природоохоронної і екологічної діяльності.


До участі в семінарі долучилися понад 70 учасників освітнього процесу закладів освіти з: Криворізької, Кам’янської, Дніпровської, Тернівської, Апостолівської, Марганецької, Покровської, Новомосковської, Павлоградської, Перещепинської, Нікопольської та Зеленодольської міської ради; Петриківської, Слобожанської, Межівської, Васильківської, Обухівської та Криничанської селищної ради; Могилівської (філія КЗО “ОЕНЦДУМ” “Шафран)”, Гречаноподівської та Личківської сільської ради.


З вітальним словом до учасників семінару звернулася Майборода Інна Олександрівна, заступник директора з навчальної роботи КЗО “ОЕНЦДУМ”. Вона розглянула загальні технічні питання щодо проведення організаційно-масових та методичних заходів за еколого-натуралістичним напрямом позашкільної освіти (інформування про терміни проведення заходів, підготовку та відправлення звітних матеріалів на обласний і всеукраїнський рівень, правила оформлення робіт відповідно до положень та умов проведення, отримання нагородних документів тощо).


Григор’єв Денис Валентинович, завідувач відділу біології та екології КЗО “ОЕНЦДУМ”, підвів підсумки участі закладів освіти області в масових заходах екологічного та природоохоронного спрямування за 2023 рік, звернув увагу на заходи, яким необхідно приділити більше уваги, ознайомив учасників семінару з джерелами отримання інформації на сайтах dneprunnat.dp.ua та nenc.gov.ua щодо участі в організаційно-масових заходах, провів анкетування учасників, а також представив циклограму надання звітних матеріалів за еколого-натуралістичним напрямом позашкільної освіти у 2024 році.


З інтерфейсом та особливостями роботи в онлайн-редакторі Canva для підготовки науково-дослідницьких та творчих робіт здобувачів освіти учасників семінару ознайомила Раковець Ольга Сергіївна, керівник гуртка КЗО “ОЕНЦДУМ”. Власним прикладом використання редактора вона показала, як завантажувати мультимедійні файли у бібліотеку, створювати презентацію (додавати та редагувати фотографії, анімацію та музику), використовувати різноманітні опції з форматування матеріалів презентації тощо.


Мізін Валерія Вікторівна, викладач кафедри фізіології та спортивної медицини Придніпровської державної академії фізичної культури і спорту, керівник гуртка КЗО “ОЕНЦДУМ”, розкриваючи тему “Екоінновації в навчанні: практичні застосування штучного інтелекту та цифрових ресурсів”, представила приклади використання в роботі педагогів основних сервісів штучного інтелекту: ChatGPT – для створення текстового контенту; Chatmind – для генерування логічних схем; Padlet – для створення віртуальних дошок; Worldwall – для створення вікторин та кросвордів.


Можливості і досвід використання мережевих порталів даних при вивченні біорізноманіття представив Манюк Вадим Володимирович, кандидат біологічних наук, доцент кафедри географії історичного факультету Дніпровського національного університету ім. О. Гончара. Він ознайомив учасників заходу з особливостями отримання, використання та завантаження даних для наукової роботи наступних порталів: Gbif, Ukrbin, Inaturalist, де розміщені сотні тисяч записів про знахідки біорізноманіття в різних частинах планети і України зокрема і які можуть бути використані як здобувачами освіти, так і педагогами при організації і проведенні еколого-природоохоронної діяльності на місцях.


За підсумками семінару учасникам було запропоновано пройти анкетування для отримання сертифікату. В анкету були включені питання по темам доповідей та надання посилань на власні матеріали з теми семінару. Список педагогічних працівників, які отримають сертифікати, буде затверджений наказом КЗО “ОЕНЦДУМ”.


Матеріали доповідачів розміщені:
у Youtube за посиланням:
https://youtube.com/playlist?list=PLIoAJJOw5z2Vkr8m0AIFGI8A1bvE7gmJR&si=PFxy8eB2H6kXws_G


на Google диску за посиланням:
https://drive.google.com/drive/folders/1xCD_3QD56Da34MuezgrzzNl1k-zFbhel?usp=sharing


Фотографії за посиланням:
https://drive.google.com/drive/folders/17ClFGf8GOXDfQ4knJ2l9X6fuiPaTLX-K?usp=sharing


Григор’єв Денис, завідувач відділу біології
та екології КЗО “ОЕНЦДУМ”