Меню

Документи

Вітаємо переможців і призерів Дніпропетровщини -
учасників Всеукраїнського зльоту юних екологів


З метою підтримки обдарованих і талановитих дітей – переможців конкурсів екологічного та зоологічного напряму, обміну досвідом роботи в екологічному напрямі Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді (далі – НЕНЦ), з 20 червня по 22 червня 2023 року було проведено Всеукраїнський зліт юних екологів (далі - Зліт) у дистанційному форматі.


Організатором участі дітей у заході від області виступив комунальний заклад освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради (директор – Юрій Педан).


Учасниками заходу стали 17 здобувачів освіти закладів загальної середньої та позашкільної освіти з Марганецької, Криворізької, Кам’янської, Павлоградської міських рад; Обухівської селищної ради; Дніпропетровської обласної ради (з м. Кривий Ріг). Загальна кількість учасників з України – понад 100 здобувачів освіти з числа представників регіональних осередків Дитячого екологічного парламенту, дитячих громадських екологічних організацій, юнацьких секцій товариства охорони природи, екологічних загонів, які є переможцями та призерами всеукраїнських конкурсів екологічного та зоологічного напряму, проведеними НЕНЦ в 2022-2023 роках.


Програмою Зльоту були передбачені різноманітні заходи:
- віртуальні екскурсії до біосферного заповідника “Асканія-Нова” (до та після військового вторгнення рф в Україну) та Музею води у м. Києві;
- перегляд відео:
екологічно-просвітницької картини “Дім: Побачення з планетою”;
фільму про “біографію” нашої планети: “Земля: створити планету”;
циклу відеороликів про сортування сміття;
майстер-класу “Еко іграшка”;
тематичних фільмів: “Екологічне мислення і охорона довкілля”, “Вплив війни на екологію. Це екоцид!”, “Вода - колиска життя”, “Незвідана Україна. Канівський заповідник”, “Київ. Зелене місто на березі Дніпра”, “Чорнобиль - які тварини живуть у зоні відчуження у 2023 році?”, “Карпатський біосферний заповідник”, “Музей природи Житомирського державного університету”, “Національний музей народної архітектури та побуту України (Музей у Пирогові)”, тощо;
- участь у флешмобі “Юні охоронці природи” (викладання в соцмережі фото власних природозахисних заходів);
- участь в екочеленджі: “Сортування сміття – мій обов’язок” (викладання в соцмережі власних фото сортування сміття);
- аналіз відеозвітів учасників зльоту.


Відповідно до результатів Зльоту, за високі результати та інтерес до поглибленого вивчення природи, екологічно-свідому життєву позицію 60 індивідуальних та колективних учасників (з них 17 з Дніпропетровської області) були нагороджені грамотами НЕНЦ.


Григор’єв Денис, завідувач відділу біології
та екології КЗО “ОЕНЦДУМ”