Меню

Документи

На Дніпропетровщині проведено обласний семінар за аграрним та
квітково-дендрологічним напрямами


30 березня 2021 року на базі комунального закладу освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради (далі – КЗО “ОЕНЦДУМ”, директор Ю.Ф.Педан) через платформу ZOOM  для методистів, завідувачів відділами та керівників гуртка сільськогосподарського та квітково-дендрологічного напрямків закладів позашкільної освіти, вчителів природничих дисциплін закладів загальної середньої та професійно-технічної освіти області був проведений обласний семінар за темою “Формування основ наукового мислення при проведенні досліджень аграрного напряму та квітникарства”.


Семінар проводився з метою підвищення професійної компетентності педагогів в організації роботи на навчально-дослідних земельних ділянках, в шкільних садах, поширення кращого досвіду роботи в галузі озеленення закладів освіти, активізації здобувачів освіти в обласних та всеукраїнських конкурсах та акціях сільськогосподарського та квітково-дендрологічного напрямків.


У семінарі, відповідно до електронної реєстрації, взяли участь 91 педагог закладів освіти з об’єднаних територіальних громад:
- міських: Дніпровської, Верхньодніпровської, Вільногірської, Кам’янської, Апостолівської, Криворізької, Марганецької, Нікопольської, Перещепинської, Павлоградської;
- селищних: Губининської, Новопокровської, Обухівської, Слобожанської, Славгородської, Томаківської, Васильківської, Межівської, Широківської;
- сільських: Могилівської (філія КЗО “ОЕНЦДУМ” “Шафран”), Богданівської, Раївської, Вербківської.


У заході взяли участь і державні заклади професійно-технічної освіти “Софіївський професійний ліцей”, “Солонянський професійний аграрний ліцей”, Перещепинський професійний ліцей, професійно-технічні училища №71 (смт. Божедарівка), 74 (с. Шев’якине), 88 (смт. Магдалинівка).


Педан Юрій Федорович, директор КЗО “ОЕНЦДУМ”, відкрив семінар вітальним словом, ознайомив учасників з планом семінару, звернув увагу на роботу обласної Природничої школи, відзначив призерів обласного конкурсу по благоустрою та озелененню закладів освіти “Школа - мій рідний дім”, надав інформацію по отриманню сертифікатів тим, хто бере участь у семінарі.


Іванус Алла Василівна, методист вищої категорії КЗО “ОЕНЦДУМ”, виступила з доповіддю “Дослідницько-експериментальна робота за аграрним та квітково-декоративним напрямками як засіб формування творчих здібностей юннатів”, в якій звернула увагу на інноваційні технології реалізації компетентнісного підходу в навчанні, підвела підсумки участі вихованців в обласних та всеукраїнських конкурсах та акціях сільськогосподарського та квітково-дендрологічного напрямків, представила циклограму надання звітних матеріалів у 2021 році, проінформувала про всеукраїнські профільні заходи, проведення яких планується у І півріччі в режимі онлайн. Особливо увага в доповіді була приділена організації роботи на шкільних навчально-дослідних земельних ділянках, оформленню звітних матеріалів та строкам їх надання.


З темою доповіді “Рекомендації по вирощуванню плодових культур та винограду” виступив Харитонов Микола Миколайович, професор кафедри землеробства та ґрунтознавства Дніпровського державного аграрно-економічного університету, керівник Центру природного агровиробництва. Доповідачем на високому науковому рівні було надано різноплановий матеріал по садівництву для проведення дослідницької роботи з учнями, а також інформацію по агротехніці вирощування плодових дерев з показом трьох презентацій за різними напрямками: по сортовипробуванню плодових дерев та винограду, обрізці плодових дерев та кущів, по використанню та конструюванню “будиночків для комах-опилювачів“.


Сергієнко Оксана Володимирівна, вчений секретар, завідувач відділу селекції та насінництва овочевих та баштанних культур Інституту овочівництва і баштанництва НААН України, ознайомила учасників семінару з науково-дослiдними станцiями, які входять до складу Інституту, цікаво, використовуючи професійні фотографії, презентувала перспективні сорти та гібриди овочевих і баштанних культур та розкрила технології їх вирощування в наукових дослідженнях. Ця інформація край необхідна для роботи з дітьми на навчально-дослідних земельних ділянках, написання науко-дослідницьких робіт з овочівництва.


Зайцева Ірина Олексіївна, професор кафедри фізіології та інтродукції рослин Дніпровського національного університету ім.О. Гончара змістовно виступила за темою “Озеленення території закладів освіти: науково-дослідницький та практичний підхід”. Вона ознайомила учасників з методикою та тематикою науково-дослідницьких робіт з квітникарства, пояснила, як правильно зробити математичну обробку даних, звернула увагу на типові помилки, які зустрічаються в науково-дослідницьких роботах юннатів. Окремим блоком вона розкрила тему використання елементів ландшафтного дизайну в закладах освіти, надала рекомендації по проектуванню та вирощуванню квітково-декоративних культур на території шкіл.


Цимбал Таміла Володимирівна, керівник гуртка комунального позашкільного навчального закладу “Станція юних натуралістів Покровського району” Криворізької міської ради, поділилась досвідом своєї роботи по озелененню закладу разом зі своїми вихованцями, доповіла про використання проектних технологій в конкурсах по озелененню закладів освіти”. Вона презентувала цікаві проекти, які реалізовані на території СЮН: “Сухе джерело”, ”Етно-сад”, “Рутарій” та “Тінистий садок”.


Майборода Інна Олександрівна, заступник директора з навчальної роботи КЗО “ОЕНЦДУМ”, розглянула питання організації участі здобувачів освіти у Всеукраїнському конкурсі дослідницько-експериментальних робіт “Юний дослідник” та звернула увагу на загальні проблеми щодо підготовки та відправлення звітних матеріалів, термінів надання, правил оформлення робіт відповідно до умов проведення конкурсу.


В кінці семінару учасникам було запропоновано переглянути в записі майстер-клас “Рекомендації по обрізці та формуванню плодових дерев”, який провів напередодні семінару на базі КЗО “ОЕНЦДУМ” Тишкевич Володимир Терентійовича керівника гуртка комунального закладу освіти “Центр позашкільної освіти” Вербківської сільради (редактор Іванус А.В., технічний редактор Немкова О.В.).


Учасникам семінару, які пройшли анкетування та відповіли на запитання по темам доповідей, будуть надані сертифікати. Список педагогічних працівників, які отримають сертифікати, буде затверджений наказом КЗО “ОЕНЦДУМ” і висвітлений на освітньому сайті закладу dneprunnat.dp.ua.

 


Виступ Харитонова М.М. “Знайомство з агротехнiкою вирощування винограду”

 


Виступ Харитонова М.М. “Визначення деградацiї крохмалю”

 


Виступ Сергiенко О.В. “Перспективнi сорти томатiв”

 


Виступ Сергiенко О.В. “Рекомендацiї по сортовивченню тикви”

 


Виступ Сергieнко О.В. “Рекомендацiї по вирощуванню перцю”

 


Проведення семінару в онлайн режимі, доповідь Зайцевої І.О.

 

 

Виступ Зайцевої I.О. “Надання тематики дослідницьких робіт з квітникарства”


Матеріали доповідачів розміщені за посиланням https://drive.google.com/drive/folders/124DismLvoNNXFWDUM4kBAu2UMOk1klH9?usp=sharing