Меню

Документи

В Дніпропетровській області проведена весняна сесія обласної
Природничої школи учнівської молоді


На прикінці березня цього року комунальним закладом освіти  “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради (директор Педан Ю.Ф, далі – КЗО “ОЕНЦДУМ”) була проведена весняна сесія для учнів обласної Природничої школи (далі - Школа) по секціях: психології, хімії, флористики та зеленої архітектури, біології та екології, сучасних біотехнологій, агрономії, ветеринарії та зоотехнії.


Участь в сесії взяли 135 здобувачів освіти закладів загальної середньої, професійно - технічної та позашкільної освіти з міст: Дніпра, Кам’янського, Кривого Рогу, Марганця, Павлограда, Нікополя та об’єднаних територіальних громад: Божедарівської, Васильківської, Могилівської, Підгородненської  Обухівської, Солонянської, Томаківської, Слобожанської, Черкаської.


Освітній процес у Школі під час проведення весняної сесії відбувався в он-лайн режимі на базі Дніпровського національного університету ім.О.Гончара (ДНУ), Українського державного хіміко-технологічного університету (ДВНЗ “УДХТУ”), Дніпровського державного аграрно – економічного університету (ДДАЕУ) та КЗО “ОЕНЦДУМ”.


Сесія проводилася за окремим розкладом роботи кожної секції відповідно до плану проведення, узгодженого науково-методичною радою Природничої школи.


Для юних психологів було проведено лекційно-тренінгове заняття:  “Загальна характеристика мислення як пізнавального процесу”. (викладач  Потапова Н. В., практичний психолог соціальної служби  ДНУ ім.О.Гончара).


З захопленням і професійною майстерністю майбутнього психолога учні виконували тест на тренування мислення та відрізняли за характером теоретичне мислення від емпіричного.


Слухачі секції сучасних біотехнологій, яка працювала на базі ДВНЗ “УДХТУ”, вивчали використання біотехнологічних методів у вирішенні проблем біоутилізації пластикових відходів у навколишньому середовищі  (викладач Гармаш С.М., доцент кафедри охорони праці та БЖД  ДВНЗ “УДХТУ”). Слухачі секції також прослухали лекцію за темою “Застосування сучасного біотехнологічного обладнання (ферментів) для отримання харчових, лікувально - профілактичних та фармацевтичних препаратів” (викладач  Гармаш С.М., доцент кафедри охорони праці та БЖД ДВНЗ “УДХТУ”).


Юні екологи прослухали лекції: “Різноманіття ландшафтів та біотопів степу України”, “Фіторізноманіття та адвентивна складова флори Дніпропетровщини” (викладач Барановський Б. О., кандидат біологічних наук, науковий співробітник НДІ біології ДНУ ім. О. Гончара).


Учні секції флористики та зеленої архітектури брали участь у практичних заняттях “Етапи проектування і розбивка квітників” та “Квітники пейзажного стилю: основи композиції і підбору асортименту” (викладач Зайцева І.О., професор кафедри фізіології та інтродукції рослин ДНУ ім. О.Гончара).


Учні секції біології працювали за темами: “Серцево - судина система людини”, “Будова, функції та регуляція діяльності” (викладач Хоменко О.М., доцент кафедри біохімії та фізіології ДНУ ім. О.Гончара).


На базі Дніпровського державного аграрно-економічного університету відбулася сесія секції агрономії, ветеринарії та зоотехнії, під час якої учні прослухали цікаву лекцію з основ агротехніки “Добрива як потенційні забрудники ґрунту тяжкими металами і нітратами” (викладач Котченко М.В., доцент кафедри рослинництва ДДАЕУ).


Юні ветеринари ознайомилися з темою “Ендокринна та нервова система тварин” (викладач Зажарська Н.М., доцент кафедри ветеринарних хвороб та санітарної експертизи ДДАЕУ).


Учні секції хімії вивчали властивості білків, жирів і вуглеводів та застосування їх в харчовій промисловості (викладач Хмеловська С.О., кандидат хімічних наук, керівник гуртка КЗО“ОЕНЦДУМ”).


Для учасників всіх секцій науковими керівниками були проведені індивідуальні консультації з питань виконання контрольних робіт та підготовки науково-дослідницької роботи за профілем навчання.


Методист з наукової роботи
КЗО “ОЕНЦДУМ ”
Т.В. КОНДРАТЬЄВА

 


Завдання для учнів школи

 


Лекцiя по бiологiї

 


Навчання в секції ветеринарiї

 


Секцiя ветеринарiї та агрономiї

 


Секція екологiї

 


Секція психологiї