Меню

Документи

В Дніпропетровській області проведено обласний ceмінар-тренінг
за темою “Розвиток креативного мислення та творчих здібностей
обдарованих дітей та молоді у позашкільному освітньому просторі”


25 листопада 2020 року на базі комунального закладу освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради (далі – КЗО “ОЕНЦДУМ”) (директор Педан Ю.Ф.) був проведений в он-лайн режимі обласний семінар- тренінг за темою:“Розвиток креативного мислення та творчих здібностей  обдарованих дітей та молоді у позашкільному освітньому  просторі”.


Учасниками заходу було біля 100 педагогічних працівників закладів загальної середньої, професійно-технічної і позашкільної освіти області, представники об’єднаних територіальних громад, відповідальні за роботу з творчо обдарованою молоддю з регіонів області.


З вітальним словом до учасників семінару звернулася Майборода І.О., заступник директора з навчальної роботи КЗО “ОЕНЦДУМ”. Вона привітала педагогічні колективи закладів позашкільної освіти еколого- натуралістичного напряму з нагоди святкування 95 річчя юннатівського руху в Україні і наголосила на проведенні Всеукраїнської Декади юннатівського вогника під егідою Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді і підкреслила, що “родзинкою” виступу на вогнику від Дніпропетровської області була талановита молодь – переможці Міжнародних конкурсів наукових проектів учнів. Також вона презентувала навчально-методичний посібник “Основи органічної хімії” для слухачів обласної Природничої школи, який виданий КЗО “ОЕНЦДУМ” у 2020 році під редакцією науковців хімічного факультету Дніпровського національного університету ім. О. Гончара.


У теоретичному модулі семінару-тренінгу до уваги учасників була представлена презентація по темі “Теоретичні та практичні аспекти розвитку креативності”, яку представила учасникам заходу Потапова Н.В., практичний психолог соціальної служби ДНУ ім. О. Гончара. Вона підкреслила, що зміни, які відбуваються останнім часом у суспільстві, диктують необхідність оновлення системи освіти, що передусім пов’язано з потребою у виявленні, розвитку і використанні творчих здібностей особистості.


У практичному модулі учасники заходу брали участь у тренінгу із виявлення творчих здібностей учнів та працювали в групах на визначення чинників, що впливають на розвиток креативності учнів. Із задоволенням виконали запропонований тест на визначення рівня коефіцієнту нереалізованого інтелектуального потенціалу. Увага присутніх була сконцентрована на факторах, які впливають на розвиток креативного мислення обдарованих дітей і учнів.


Кондратьєва Т.В., методист з наукової роботи КЗО “ОЕНЦДУМ”, у своєму виступі розповіла про освітній процес у обласній Природничій школі під час дистанційного навчання учнів, ознайомила з планом роботи Школи на поточний навчальний рік, підвела підсумки даного семінару-тренінгу по організації роботи з творчо обдарованою молоддю в системі закладів загальної середньої і позашкільної освіти області і запропонувала проведення відкритого мікрофону для внесення пропозицій по удосконаленню роботи за даним напрямом позашкільної еколого-натуралістичної освіти.


Презентаційні матеріали розміщенні за посиланням https://drive.google.com/drive/folders/1ZlkjRo8X6gfFVtY-ph2HE4DmDx30seXo?usp=sharing

 


Підготовка до семінару

 


Реєстрація учасників семінару

 


Ознайомлення з планом семінару-тренінгу

 


Вітальне слово Майбороди І.О., заступника директора з навчальної роботи

 


Презентація психолога Потапової Н.В.


Методист з наукової роботи
КЗО “ОЕНЦДУМ” Кондратьєва Т.В.