Меню

Документи

Війна та мир в Україні – 2 паралельні світи
або
Інформація про захід ЦЕНТУМ,
присвячений Дню Збройних Сил України


7 грудня в КЗ “Горянівський НВК” відбувся захід, присвячений Дню Збройних Сил України, який організували та провели для учнів 9-го, 10-го та 11-го класів педагоги КЗ “Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді” Дніпровського району. Головною подією заходу став перегляд документального фільму “Паралелі”, знятий творчою студією “12-й кадр” з міста Дніпро.

 


На початку заходу ведуча нагадала старшокласникам про основні події 2014 – 2018 років, в ході яких відбулося справжнє становлення та зміцнення Збройних Сил України, створених 6 грудня 1991 року. Потім вона коротко розповіла про роботу кіностудії, в арсеналі якої п’ять стрічок, присвячених буремним подіям на Сході країни. Ці стрічки були показані в кінотеатрах Дніпра, міст Дніпропетровської області та України, включаючи Київ, Львів, Ужгород, Полтаву, Маріуполь. Фільм “Іловайськ. Лицарі неба” переглянули й глядачі Італії, Іспанії та Португалії.

 


Документальна стрічка “Паралелі” – це фільм-роздум, який розповідає про сучасне життя в Україні, де тісно переплітаються війна та мир, героїзм та безтурботність, патріотизм та цинізм.

 


Головними героями стрічки стали боєць першого добровольчого полку “Дніпро 1” та пересічний мешканець міста Дніпро, які відрізняються один від одного протилежними світоглядами, життєвими принципами та мають кардинально інше ставлення до подій в Україні. На окремому прикладі життя двох людей автори хотіли передати загальний драматизм ситуації в сучасному суспільстві, яке розколоте навпіл: на тих, хто “живе на війні”, й на тих, хто існує в “паралельному світі”. Мета цього фільму за задумами авторів, щоб кожен замислився та зрозумів, в якому з цих “паралельних світів” знаходиться він сам.


Не дивлячись на досить складну тему фільму, розрахованого на дорослого глядача, учні уважно, на одному диханні передивилися стрічку. Після перегляду відбулося її обговорення. Старшокласники ділилися враженнями, давали власні оцінки героям, висловлювали свої погляди та думки щодо серйозних дорослих проблем.


Олена Аулова, культорганізатор комунального позашкільного навчального закладу

“Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді” Дніпровської районної ради