Меню

Документи

Участь гуртківців ЦЕНТУМ Дніпровського району
в еколого-патріотичній грі “Паросток”


В жовтні місяці юннати КЗ “Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді” Дніпровської районної ради прийняли участь у Всеукраїнській дитячо-юнацькій еколого-патріотичній грі “Паросток”.


І. Патріотична складова. “Героям – захисникам України – слава!”.


На захисті миру

 


В рамках патріотичної складової Гри “Паросток” в КЗ Підгородненський НВК № 3 відбувся урочистий захід “На захисті миру”, організований працівниками КЗ ЦЕНТУМ і присвячений “Дню захисника України”. Основною метою заходу стала зустріч старшокласників школи з одним з захисників нашої незалежності, ветераном АТО, членом громадської організації “Всеукраїнська спілка ветеранів АТО”, бійцем 93-ї окремої механізованої бригади Владиславом Сологубом.

 


Щоб налаштувати учнів на відповідний лад, на початку заходу їм був показаний відеоролик “Вставши на захист вітчизни” виробництва кіностудії “12-й кадр” міста Дніпро. Потім з літературною композицією виступили гуртківці Центру, учні 9-А класу.

 


Ветеран розповів учням про бойових побратимів, про деякі епізоди служби на передовій, про власне бачення суворих подій, що відбуваються на сході країни, і що, не зважаючи на тяжке поранення, знову готовий стати до лав захисників – бійців Збройних сил України.

 

   


У відповідь діти подякували бійцю за його важку небезпечну працю і привітали зі святом. Окрім теплих слів ветеран отримав в подарунок сувеніри, зроблені власноруч вихованцями гуртка ЦЕНТУМ “Студія екодизайну” (керівник Ірина Алєксєєва). Зустріч закінчилася показом патріотичного відеоролику “Війна” (студія “12-й кадр”) та загальною фотографією на пам’ять. Хоча, гадаємо, що і без фото діти ще довго будуть пам’ятати цю зустріч.


ІІ. Берегиня.


Майстер клас з виготовлення декоративних виробів
зі старих компакт-дисків

 

  


Напередодні зустрічі з ветеранами в Підгородненському НВК №3 пройшов майстер клас з виготовлення сувенірів патріотичного змісту “Сонце України”. Його провела керівник гуртка “Екологія та дизайн” Ірина Миколаївна Алєксєєва. Ці сувеніри були використані в якості подарунків запрошеним на свято ветеранам АТО. Такими подарунками стали декоративні вироби з тканини, кольорових стрічок та паперу. Основним матеріалом для виробів були обрані старі використані компакт-диски, які, зазвичай, викидаються на смітник та значно забруднюють довкілля.

 

  


Учасниками заходу стали гуртківці Центру еколого-натуралістичної творчості, учні 5-х – 6-х класів. На початку майстер-класу керівник гуртка розповіла учням про катастрофічне скорочення природних ресурсів планети та про небезпеку забруднення довкілля промисловими та побутовими відходами, особливо тими з них, які мають довготривалий термін розкладання. Тому вторинне використання сировини або повернення в промисловий обіг відходів є ефективним засобом раціонального використання ресурсів, а також можливістю зменшити їх негативний вплив на чистоту довкілля.

 

    


В кінці вступного слова керівник зробила наголос на тому, що прийняти участь в благородній справі збереження ресурсів можуть і звичайні учні, даючи друге життя старим непотрібним речам, роблячи з них декоративні вироби.


ІІІ. Формування життєво-важливих вмінь та навичок.


Орієнтування на місцевості

 

 


На подвір’ї КЗ “Підгородненський НВК № 3” 12 жовтня пройшло заняття з орієнтування на місцевості, яке підготувала та провела для учнів 5-х класів керівник гуртка “Юні друзі природи‘ Лідія Миколаївна Чеберячко. Метою заняття було навчити дітей орієнтуватися на місцевості за компасом та місцевими ознаками.

 

    


Після вступного слова Лідії Миколаївни, в якому вона розповіла про різні способи орієнтування, діти почали на практиці відпрацьовувати деякі доступні на даний час способи: орієнтування за компасом, за місцевими ознаками – за корою дерев, за кількістю смоли на стовбурах хвойних порід, по щільності річних кілець на пнях, по ґрунту, по кронам дерев, по мохам, лишайникам, грибкам та мурашникам.

 


Закріпити знання та навички гуртківцям допомогли підготовлені керівником ігри (“Турист”, “Так або ні”) та методичні прийоми (“Мозковий штурм”, “П’ять речень”).


ІV. Екологія.


Екскурсія до дуба-старожила

 

  


В один із теплих осінніх днів вихованці ЦЕНТУМ, учні КЗ “Підгородненський НВК № 3” разом з батьками та керівником гуртка ЦЕНТУМ Іриною Миколаївною Алексєєвою здійснили екскурсію до старого величезного дуба, який ось вже 300 років (як кажуть старожили) росте в Самарському лісі. Особливістю старого дуба є не тільки його величезний розмір, а й незвичайний казковий вигляд. З одного кореня ростуть одразу три товсті стовбури, а його великі гілки “повзуть” по землі, наче величезні змії.

 

  


Зустріч з незвичайним дубом-велетнем викликала неабияке здивування та справжній захват юннатів. Широко відкритими очима діти задивлялися на красеня, обходячи його з усіх боків, вимірювали товщину його трьох стовбурів в обхваті. Потім гуртківці назбирали під дубом жолудів, щоб посадити їх на ділянках біля школи. А ще діти зібрали шишки під старими соснами, що ростуть неподалік дуба. Ці шишки їм знадобляться на заняттях гуртка для створення новорічних композицій та різдвяних віночків.

 

  


Поки юннати збирали природний матеріал, мами та бабусі приготували на вогнищі смачну кашу. Після обіду Ірина Миколаївна провела з гуртківцями декілька дидактичних ігор, які дали змогу перевірити ерудицію підопічних та поповнити їх власний багаж знань назв природних явищ, тварин та рослин.


Олена Аулова, культорганізатор

ЦЕНТУМ Дніпровської районної ради