Звіт про участь у ХІІ Всеукраїнському зльоті учнівських лісництв
закладів загальної середньої та позашкільної освіти


З 26 по 28 вересня у м. Суми відбувався XII Всеукраїнський зліт учнівських лісництв закладів загальної середньої та позашкільної освіти. Дніпропетровську область в цьому заході представляло учнівське лісництво “Дубочок” комунального закладу освіти “Криворізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 123” Криворізької міської ради у складі: Палкіної Єлизавети, учениці 11 класу, Яворова Михайла, учня 11 класу та Субача Євгена, учня 9 класу. Керівник команди Шведун Ганна Григорівна, вчитель біології.


Всього у зльоті взяли участь 23 команди з різних куточків України.


Організатором участі команди Дніпропетровської області виступив комунальний заклад освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради (далі – КЗО “ОЕНЦДУМ”, директор Ю.Ф. Педан).


Першого дня учасники зльоту представляли свої досягнення у формі виставки та презентації, розповідали про співпрацю з базовим лісовим господарством в оволодінні новими технологіями лісорозведення, про поширення знань з лісознавства та охорони навколишнього середовища серед учнівської молоді, участь у природоохоронній діяльності. Виступи учасників відбувалися у Конгрес-центрі Сумського державного університету.


Другого дня учасники зльоту працювали на базі Сумського національного аграрного університету, в корпусах якого відбувалися відкритий захист науково-дослідницьких робіт у галузі лісового господарства, майстер-класи, тренінги, екскурсії. Керівники делегацій у цей час брали участь у Всеукраїнських педагогічних читаннях “Сучасні тенденції розвитку позашкільної еколого-натуралістичної освіти у світлі педагогічних ідей В.О. Сухомлинського”, присвячених 100-річчю з Дня народження В. Сухомлинського. Шведун Г.Г. виступала з доповіддю “Екологічна компетентність у новій українській школі крізь призму педагогічної спадщини Василя Сухомлинського”.


Третього дня відбулася екскурсія до Сумського міського центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді, де учасники зльоту взяли участь у флешмобі “Майбутнє лісу в твоїх руках”, висадили дерева, створивши коло дружби, провели пізнавальний квест вулицями міста.


Під час урочистого закриття Всеукраїнського зльоту учнівських лісництв закладів загальної середньої та позашкільної освіти члени команд довідалися про результати роботи компетентного журі. Команда учнівського лісництва “Дубочок” комунального закладу освіти “Криворізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 123” Криворізької міської ради отримала грамоту за активну участь у виставці-презентації досягнень роботи учнівських лісництв, а Яворов Михайло посів ІІІ місце за захист науково-дослідницької роботи “Природне поновлення деревних порід Карачунівського лісового масиву за різного ступеня розвитку надґрунтового покриву”.


Учасники зльоту залишилися задоволеними поїздкою, адже не лише продемонстрували результати своєї роботи та отримали її компетентну оцінку, а й знайшли багатьох друзів та однодумців.


Методист комунального закладу освіти                                   А.В.ІВАНУС
“Обласний еколого-натуралістичний центр
дітей та учнівської молоді”


Вчитель біології КЗО “Криворізька                                            Г.Г.ШВЕДУН
загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №123”
Криворізької міської ради

 

 

Презентація виставки “Щедрість рідної землі”

 


Виступ Шведун Г.Г.

 


Флешмоб “Майбутнє лісу в твоїх руках”

 


Нагородження учасників Зльоту