Калина – символ України


Калина (Viburnum L.) — рід листопадних дерев і кущів родини жимолостевих (Caprifoliacea Juss.). Рід калини нараховує близько 200 видів. В Україні поширені 2 дикорослих види. Найпоширеніший вид — Калина звичайна — Viburnum opulus L., (viere — вити, плести; opulus — давньолатинська назва одного з видів клену через схожість з його листками).


Калина – рослина нашого українського роду, яка поширена майже по всій країні. Росте в садках, на луках, на берегах річок та ставків, у підлісках. Це невелике дерево або кущ висотою 4 - 5 м із сірою корою та запашними квітами.


Здавна в Україні калина вважалась символом любові, щастя, краси, поваги. Цілу довгу холодну зиму палахкотять рубіновим намистом на калині яскраво-червоні плоди. А коли уважно глянути на зернину, вийняту з ягоди, то можна побачити, що вона нагадує маленьке серце.


Калина символізує материнство: кущ - сама мати; цвіт, ягідки - діти. Це також уособлення дому, батьків, усього рідного.


Плоди калини стали символом мужності людей, що віддали своє життя боротьбі за Україну. Тому калина символізує мужність і незламність духу в боротьбі за незалежність рідного краю, благородний порив виборювати свободу й гідність людську.


За посиланням https://forms.gle/Za7nE7C8fh28Uhhi6 Ви можете взяти участь у пізнавальній вікторині та дізнатися ще більше цікавих фактів про калину.


Використано матеріали з джерел:

https://www.pharmencyclopedia.com.ua/article/3398/kalina
https://ntktv.ua/news/kalyna_symvol_ukrayins%60kogo_narodu


Підготувала Ольга РАКОВЕЦЬ, керівник гуртка КЗО «ОЕНЦДУМ»