ПАТРІОТИЧНА ВІКТОРИНА


Знання історії України та природи нашої держави є важливими аспектами нашої перемоги. Саме ці знання дозволять кожному усвідомити себе українцем та відчути гордість за нашу націю.


Долучайтесь до патріотичної вікторини та перевіряйте свої знання https://forms.gle/VP7q2vR5aa9CubWK9


Підготували
Зав. відділу організаційно масової
роботи КЗО“ОЕНЦДУМ”ДОР                                           Надія ШПІТЬКО


Керівник гуртка
КЗО“ОЕНЦДУМ”ДОР                                                        Ольга РАКОВЕЦЬ

 

Цікаві факти про гриби


- За різними припущеннями існує понад півтора мільйони видів грибів, проте класифікувати на сьогодні вдалось менш як сто тисяч.
- Науково підтверджений факт існування грибів 400 мільйонів років тому. Вони успішно пережили динозаврів, адаптувались, видозмінились і дійшли до наших днів. Гриби одні з найдавніших мешканців на планеті.
- Витривалості грибів можна лише позаздрити. Певні види переносять тиск у вісім атмосфер, та можуть розвиватись на поверхні сірчаної кислоти. Спори грибів зустрічаються на висоті понад 30 тисяч кілометрів і гриби виживають у глибоких печерах при малій кількості тиску та при повній відсутності світла. Присутність грибів зафіксована навіть у реакторі Чорнобильської АЕС.
- Шапинковий гриб який ми бачимо це лише плід, і потрібен він тільки для розмноження, основне тіло гриба міцелій або грибниця і приховане під землею.


За матеріалами: https://www.factday.net/10-3-malovidomi-fakty-pro-hryby.html


Підготувала Ольга РАКОВЕЦЬ, керівник гуртка КЗО «ОЕНЦДУМ»

 

А чи полюбляєте Ви сушені яблучка? Наші шиншили – дуже!


Тому за сезон намагаємося насушити достатньо сухофруктів, щоб в холодні пори року було чим порадувати пухнастиків.


Продукт практично повністю зберігає вітамінно-мінеральний склад, за винятком вітаміну С, який частково руйнується під час сушіння та процесі зберігання.


Найдавніший засіб – сушіння яблук на сонці. Такий спосіб підходить літом, за жаркої погоди. Восени висушити яблука  такий спосіб навряд чи вдасться.


Щоб висушити яблука в такий спосіб, підготовлені фрукти розкладають на сітку, на папір, на деко і сушать протягом 3-4 днів, щодня перемішуючи.


За матеріалами:
https://tsn.ua/ukrayina/yak-zberigati-susheni-yabluka-v-dmashnih-umovah-2201311.html

https://ideas-center.com.ua/?p=35272


Підготувала Ольга РАКОВЕЦЬ, керівник гуртка КЗО «ОЕНЦДУМ»

 

Багате розмаїття фарб, властиве квітам, завжди привертало до себе увагу хіміків і ботаніків.
- Скільки пігментів бере участь у створенні незліченного розмаїття барвистих відтінків кольорів?
- Як синтезуються пігменти в рослинах?


Квіткові пігменти діляться на дві групи: розчинні у воді флавоноїди (їх можна знайти в вакуолях клітин) – носії червоного, синього і жовтого кольорів, і розчинні в жирах каротиноїди (вони розташовуються в пластидах клітин) – носії червоного, оранжевого і жовтого кольорів.


Гени рослини диктують, які пігменти виробляються, в яких клітинах і в якій кількості. Генетикою кольорів квітів люди можуть маніпулювати та займатися. Коли рослини вибірково розводять для певних кольорів, застосовується рослинна генетика, яка пряме виробництво пігменту.


А який Ваш улюблений колір квітів?


За матеріалами:
https://www.poznavayka.org/uk/biologiya-2/pigmenti-i-kolori

https://ua.haenselblatt.com/articles/ornamental-gardens/color-in-flowers-where-does-flower-pigment-come-from.html


Підготувала Ольга РАКОВЕЦЬ, керівник гуртка КЗО «ОЕНЦДУМ»

 

Гінкго дволопатеве (Ginkgo biloba L.; японське Ginkgo — сріблястий абрикос, сріблястий плід; лат. bi- дво + lobus — лопатевий) – незвичайна реліктова рослина. Нашому деревцю – вже 24 роки.


А Ви знали, що…
- Реліктова рослина ginkgo biloba є ровесником динозаврів, що ходили по землі ще 270 млн років тому. За даними вчених, перші рослини виду гінкгових з'явилися на початку пермського періоду палеозойської ери, а в епоху мезозою вони були так само широко поширені в помірних широтах, як зараз - клени.
- Назва “гінкго” походить від китайської назви рослин gin-kyo, що означає “срібний плід”. Давні китайські ченці саджали це дерево на “святих місцях”, біля монастирів. Вони вважали, що рослина з оригінальними дволопатевими віялоподібними листками символізує дві категорії китайської філософії – інь та янь і є символом мудрості й зосередженості, стійкості й довголіття. Дотепер у Китаї, Японії, Кореї гінкго називають “деревом молодості”.
- Ginkgo biloba – попередник хвойних. Але на відміну від юних родичок-сучасниць, у гінкго немає голочок. Його листя – голки, що зрослися, восени вони жовтіють й обпадають. Та й плоди гінкго зовсім не схожі на шишки: за формою вони найбільше нагадують абрикос. Гінкго – єдиний нині живий представник “перехідної ланки” між папоротями й хвойними.
- Насіння його вкрите м'ясистим покривом (як у сливи). Смак насінин солодкуватий – щось середнє між печеною картоплею й каштаном. М'якоть плодів і гниючого опалого листя жіночих екземплярів мають неприємний запах, тому жіночі рослини не використовують для культурних насаджень. Але в Кореї, Японії та Китаї жіночі дерева навпаки вважаються кращими, тому що вони дають їстівні плоди.


Джерела:

https://www.pharmencyclopedia.com.ua/article/3251/ginkgo-dvolopateve
https://plants-club.ua/unikalne-derevo-ginkgo-biloba69031

https://kpi.ua/831-10https://kpi.ua/831-10


Підготувала Ольга РАКОВЕЦЬ, керівник гуртка КЗО «ОЕНЦДУМ»

Подкатегории