Меню

Документи

Молодь за чисте довкілля
(Дніпропетровська область)


Природа нам - як рідний дім,
Вона усім як мати,
Щоб лад завжди був в домі тім,
Про це нам треба дбати


Замислюючись над екологічними проблемами світу, перш за все потрібно дбати про чистоту тієї території, на якій ти проживаєш. Від людини залежить, чи збереже вона природу, чи зруйнує. Нам подобається чисте повітря, прозора вода в річках, зелена трава на лугах, могутні дерева в лісах. Це життя. І наш обов’язок - зберегти його. Без природи людина загине. Збереження природи - це збереження людини.


Особливої уваги в питаннях охорони та чистоти навколишнього середовища потребує саме молодь. Адже вона і є майбутнім нашої країни, тому від усвідомлення нею цінності нашого довкілля, розуміння правильного природокористування, формування відповідних переконань і визначить напрямок розвитку нашого суспільства і держави в цілому.


З метою підвищення екологічної свідомості дітей та молоді у жовтні поточного року на базі Ляшківського ліцею керівником гуртка філії комунального закладу освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” “Шафран” Тарасенко Людмилою Володимирівною був проведений екологічний квест “Світ в твоїх руках”.


Мета гри-квесту - сприяти закріпленню знань у здобувачів освіти не тільки з екології, а й з інших природничих наук, визначення та усвідомлення нинішніх екологічних проблем, пошук оптимальних шляхів їх розв’язання.


В ході квесту дві команди учнів 10 та 11класів Ляшківського ліцею змагались між собою. Перед командами було поставлене завдання розгадати зашифровані слова, шо мають відношення до природоохоронних об’єктів. Але, щоб їх розшифрувати, потрібні були підказки (букви, які є в цьому слові і опис природоохоронного об’єкту). Підказки можна було отримати, виконавши завдання на екологічних станціях. Учні побували на станціях:
Станція “Що ми викидаємо, або золоті розсипи смітників”. На цій станції учні пройшли тест на знання екології.
Станція “Чорна скринька”. Учні по опису відгадували рослини, які знаходились в чорній скриньці.
Станція “Фантазери”. Учасникам було запропоновано шляхи зменшення кількості сміття шляхом його повторного використання, а саме з різних видів сміття (коробок, банок, пляшок тощо) виготовити тварин, казкових героїв або інших фантастичних персонажів.
Станція “Здоров’я”. Учасникам роздали скріпки і запропонували їм їх розігнути і робити з них будь що. Потім вони повинні спробувати їх повернути у початковий вигляд, що виявилося проблематичним. Так само і з здоров’ям. Ми вживаємо шкідливі продукти, куримо, вживаємо наркотики, не досипаємо, перевтомлюємось, нервуємось і інше, а потім повернути здоров’я в попередній стан ми не можемо. Тож найцінніший скарб людини - здоров’я і його треба берегти.
Станція “Екосистема”. Учасникам було запропоновано вивчити та описати оточуючу їх екосистему за відповідним планом.
Станція “Плутанина”. Учні, за допомогою підказок, здобутих в попередніх конкурсах, розгадували зашифровані слова, що мають відношення до природоохоронних об’єктів.


Учасники квесту добре справились із завданням та в кінці отримали солодкі подарунки.


Сьогодні ми все частіше чуємо слова “екологія”, “забруднення навколишнього середовища”, “забруднене довкілля”… Ми вже стали звикати до цих слів і продовжуємо свою бездіяльність.


Проведення квесту допомогло учням усвідомити, що нерозумні дії людей на планеті Земля у найближчий час можуть повернутися великими нещастями, бідами усього людства. В долі природи – наша доля, і ми повинні зробити все для того, щоб використати останній шанс і допомогти рідній природі, тим самим зможемо продовжити життя в наступних поколіннях.


Фотозвіт за посиланням:
https://drive.google.com/drive/folders/1h_iybUOvMu11_dDTyR6se8zqkdGQkyv4?usp=sharing


Керівник гуртка філії
КЗО “ОЕНЦДУМ” “Шафран”
Людмила Тарасенко