Продовжуємо традиці

 


В рамках святкування 95-ої річниці юннатівського руху в Україні юні натуралісти філії КЗО “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради (директор Педан Ю.Ф.) “Шафран” (директор Журавель В.Є.) 10 березня стали учасниками цікавої зустрічі з ветераном юннатівського руху в Царичанському районі Дніпропетровської області, вчителем біології Назаренко Тамарою Володимирівною. Допомогли організувати захід для вихованців філії директор Могилівської ЗОШ І-ІІІ ступенів ім. І.М.Шишканя Погоріла С.П., вчитель географії Кислична Т.П. та керівник гуртка філії “Шафран” Ніколаєнкова О.В.


Учасники зустрічі познайомились з історією юннатівського руху в районі, дізнались про діяльність Могилівського шкільного лісництва, історію та здобутки Царичанської СЮН.


Окрему розмову вели дорослі про видатних людей нашого краю, які були ініціаторами на натхненниками юннатівського руху в минулому. Серед відомих людей, які творили історію юннатівського руху в Царичанському районі був Заслужений вчитель України, Відмінник народної освіти, в минулому вчитель-методист та вчитель біології, старожил села Бабайківка - Нездійминога М.С., якому в цьому році виповниться 100 років. Він був справжнім фанатом юннатівської справи у 60-80-х рр. минулого століття.


Також відомою особою в екологічному позашкіллі району був вчитель біології Лисківської школи Куляба В.М., який активно пропагував дослідницьку роботу учнів не тільки на шкільних ділянках, а й у складі виробничих бригад, які працювали в сільських господарствах Приорілля. Завдяки педагогам Царичанської СЮН, які зберегли безцінні матеріали минулих років, вихованці мають змогу і зараз познайомитись з щоденниками дослідницької роботи своїх бабусь та дідусів.


Ветеран юннатівського руху в с. Могилів Назаренко Тамара Володимирівна розповіла про шкільне лісництво, яке веде свій відлік з 1970 року, та своїх учнів. Школярі завзято допомагали лісівникам: виконували  лісотехнічні роботи, збирали жолуді, насіння акації, квіти липи, глід, брали участь у різних природоохоронних акціях “Первоцвіт”, “Ліси для нащадків”, тощо. Вивчали птахів, рослини, тварин, досліджували лишайники та  мурашники. Окрасою Царичанського лісництва був розсадник, там вирощувалися сіянці сосни звичайної, сосни кримської  та навіть екзотичні рослини.


На зустрічі вихованка філії “Шафран” Ірина Парьоха презентувала гостям та учасникам слайд-фільм “Продовжуємо традиції”. Її розповідь про історію юннатівського руху рідного краю завоювала ІІ місце в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу “В об’єктиві натураліста”, тематика якого була присвячена 95-річчю юннатівського руху. Член шкільного лісництва Ткачова Анастасія розповіла присутнім про роботу у місцевому лісництві, а Біла Катерина звітувала про екскурсії та природоохоронну діяльність гуртківців. Ліс – не тільки окраса села, він має велике екологічне значення для регіону, а і господарське: цінна деревина, дрова для опалення, рекреаційні ресурси. А для гуртківців – це місце вивчення флори і фауни краю, місце досліджень, відпочинку і трудових десантів. Любити природу – це значить оберігати, допомагати практичною роботою примножувати багатство і красу ландшафтів.


В цей день ми щиро дякували дорослим за цікаву зустріч, за їх труд, за те, що навчають любити і досліджувати природу, берегти багатство рідного краю.


Аріадна Шитько, вихованка філії “Шафран”