На Дніпропетровщині для юних лісівників проведено практикум з лісорозведення

 

  


26 лютого члени гуртка “Юні лісівники” філії комунального закладу освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради (директор Педан Ю.Ф.) “Шафран” (директор Журавель В.Є.) разом з працівниками місцевого лісового господарства висаджували ліс. Практикум з лісорозведення проведений на ділянці соснового лісу в селі Цибульківка Царичанського району з метою оволодіння вихованцями теорією і практикою, збереження і відновлення лісового степу Приорілля, залучення їх до досліджень природи лісу та практичної допомоги лісовому господарству в справах відновлення лісу, охорони та його захисту.


Гуртківці отримали практичні навики по висадженню сіянців сосни звичайної на відновлюваній ділянці, що постраждала під час бурелому у 2015 році.


Готуючись до практикуму, вихованці працювали у розсаднику лісівництва посівного відділення, де вирощували сіянці на площі 0,2 га. Головний лісничий Могилівського лісогосподарства Василь Курило провів інструктаж з ТБ робіт та познайомив з технологією висаджування однорічних сіянців сосни звичайної. Озброївшись професіональним знаряддям (мечем Колесова), хлопці робили якісні лунки для посадки сіянців, а дівчата вправно висаджували посадковий матеріал.


13 гуртківців філії “Шафран” висадили на території 0,25 га 3,5 тис. сіянців. Залучені до експериментально-дослідної роботи на базі лісогосподарства гуртківці здійснюють посадку лісу, доглядають за лісо-насіннєвими плантаціями, вирощують посадковий матеріал.


Сонячний день, чисте повітря соснового лісу, добрі настанови і поради спеціалістів здружили дитячий колектив і працівників лісу. Гуртківці вчергове відчули значимість справи, до якої долучились завдяки сприянню закладу позашкільної освіти. Адже, організація роботи філії “Шафран” – це не тільки забезпечення змістовного дозвілля вихованців, а й професійна профорієнтація, творчий розвиток та становлення гармонійної особистості-патріота.


Керівник гуртка “Юні лісівники” філії “Шафран”
Ніколаєнкова Ольга