Подорож до лісу


Чи давно ви бачили більше шестидесяти диких кабанів різного віку одразу у природі? А побудовані біоспоруди (годівниці) біля озера чи у сосновому бору?


Вивчаючи найбільш поширених представників лісової фауни нашого краю, юні лісівники – учні 8 класу Могилівської ЗОШ І-ІІІ ступенів здійснили екскурсію-заняття “По мисливських угіддях краю”.


Хоча 15 березня 2019 року ліс ще не радував своїми кольорами, сосновий бір зустрів учнів своєю величчю та весняними пахощами тринадцятиметрових сосен, веселим співом пташок, прозорим та цілющим лісовим повітрям.


Працівники лісового господарства розповіли дітям, що важливим у роботі мисливців та лісників є догляд, спостереження та охорона тварин. Крижень, сіра качка, лиска, чирок, курочка водяна, сіра гуска, лебеді-крикуни - ось основні герої-птахи – предмет турботи мисливців. Біля озера Біловід облаштовані годівниці для підгодівлі плаваючих птиць, а також для фазана та сірої куріпки, якими опікуються місцеві лісники та мисливці. Сіном та зерном підгодовують взимку косуль, зайців, диких кабанів, єнотовидних собак, лисиць, розкладають солонці, а в посушливі періоди організовують поїлки. Успішно проводиться робота по розведенню фазанів та сірої куріпки, їх кількість за перерахунком 2019 року становить: фазана 640 особин, а куріпки – 3530 особини. Заготівля кормів триває на протязі року: сіно, віники, зерно пшениці, ячменя, кукурудзи – все, що допомагає вижити птахам узимку та бути у гарній формі і збільшити свою кількість до мисливського сезону: птахи восени, хутрові – листопад-січень, хижі взимку.


На території Селища створений розплідник для диких кабанів “Фазенда”, який і відвідали вихованці філії “Шафран”. Спорудження і догляд за тваринами здійснюється членами колективу, знаними людьми в Могилеві – фермерами Шандибою Ф.М. та Монею В.М. Розплідник виконує важливу роль у збереженні популяції кабанів у природі не лише нашого краю, а й України. На території розплідника, крім технічних споруд, є будиночок лісника, склад кормів та екскурсійна площадка.


Екскурсія дуже сподобалась дітям – змістовна розповідь про діяльність мисливців та лісників по охороні фауни та флори Приорілля, спостереження біля годівниць зі слідами перебування диких звірів, що господарюють у гущі лісу, мисливські історії – все цікавило учнів. Сповнені вражень, ми не тільки записали та сфотографували побачене і почуте, а й запланували нові екскурсії з вивчення такого знайомого і непізнаного світу природи рідного краю.


Керівник гуртка “Юні лісівники”
філії КЗО “Обласний еколого-
натуралістичний центр дітей та
учнівської молоді”
Дніпропетровської обласної ради  “Шафран”                                                     Ніколаєнкова О.В.