Інформація
про проведення заходу до “Дня пам’яті жертв політичних репресій”


15 травня 2019 року комунальним закладом освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради (директор Ю.Ф.Педан) проведено захід до “Дня пам’яті жертв політичних репресій”, в якому брали участь вихованці гуртків “Юні квітникарі”, “Юні дендрологи” та “Юні фотоаматори”, учні 9 класів комунального закладу освіти “Середня загальноосвітня школа № 76” Дніпровської міської ради (далі – КЗО “СЗШ № 76” ДМР). Захід було проведено на базі КЗО “СЗШ № 76” ДМР (директор Г.О. Сазанська).


Метою заходу було розширення знань юннатів про “Великий терор”, причина та наслідки цього явища.


Діти заповнили анкети, в яких містились питання про роки, масштаби, особливості репресій. Після закінчення анкетування, обговорили зміст питань та разом знайшли правильні відповіді.


Учасники заходу переглянули презентацію, присвячену трагічним подіям минулого століття, дізнались про роль розстрілів української інтелігенції у становленні незалежності нашої держави, про негативну роль “чищення” в лавах армійських воєнних начальників напередодні Другої світової війни, про ідеологічне обґрунтування репресій.


Обговорили значення слів “куркуль”, “розкуркулювання”, “ворог народу”. Спробували уявити долю дітей “ворогів народу” та значення приказки “син за батька не відповідає”, а також “ліс рублять – друзки летять”.


Зацікавила дітей біографія І.В. Сталіна, вони намагались зрозуміти які саме події в житті цієї людини вплинули на формування такої жорстокої, деспотичної особистості, кривавого диктатора.


Зачитували цитати з тогочасних законів та вислови видатних особистостей.


Діти змогли поринути у минуле і спробували зрозуміти особливості буття людей, які жили в роки репресій ХХ сторіччя, стали більш освіченими в історичних питаннях та збагатили словниковий запас.


Керівник гуртка КЗО “ОЕНЦДУМ” Крикун Г.В.

 


Знайомство з темою

 


Заповнення анкет

 


Анкетування

 


Перегляд презентації

 


Зачитування цитат