Меню

Документи

Інформація про проведення обласного семінару – практикуму

“Формування творчої особистості вихованців засобами фото- та відео мистецтва”


За планом роботи на поточний рік комунальним закладом освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради (далі – КЗО “ОЕНЦДУМ”, директор Юрій Педан), з метою підвищення професійної компетентності педагогів в організації еколого-просвітницької та практичної природоохоронної діяльності, залучення дітей та молоді до участі у організаційно-масових заходах всеукраїнського та обласного рівня еколого-просвітницького спрямування, було проведено обласний семінар-практикум “Формування творчої особистості вихованців засобами фото- та відео мистецтва”.


В заході взяли участь методисти та керівники гуртків екологічного та біологічного профілю закладів позашкільної освіти, викладачі природничих дисциплін закладів загальної середньої та професійно-технічної освіти, представники об’єднаних територіальних громад, відповідальні за питання позашкільної освіти. Для участі в семінарі зареєструвалися 200 учасників з 10 міських, 14 селищних та 11 сільських рад.


В зв’язку з небезпечною ситуацією, пов’язаною з ймовірністю обстрілів з боку країни-агресора та відключень електроенергії в різних регіонах області, захід відбувся у відео форматі.


Любов Герасименко, багатократний переможець обласного та всеукраїнського етапу юнацького фестивалю “В об’єктиві натураліста”, керівник гуртка “Пролісок” та студії “Кадр” закладу освіти “Гімназія Знаменівського ліцею” Піщанської сільської ради, представила доповідь “Особливості роботи з дітьми над створенням відеофільмів та анімацій екологічного спрямування”. Надала практичні поради по підготовці цікавих матеріалів для створення ековідеофільмів, представила матеріали про види анімації на прикладі роботи своїх вихованців.


Сергій Марков, головний фахівець Дніпропетровського науково-проєктного центру, фотограф дикої природи, розповів про особливості проведення фотозйомки. Розкрив питання про особливості основного фотообладнання та тонкощі зйомки в природних умовах.


Вадим Манюк, кандидат біологічних наук, доцент Дніпровського національного університету ім. Олеся Гончара, змістовно розкрив тему “Науковий і художній аспекти при фотозйомці природи”. В своєму виступі він наголосив на важливості наукової зйомки рослин та тварин, розповів чим відрізняється наукова фотографія від художньої, надав практичні поради щодо зйомки об’єктів з науковою метою.


Надія Шпітько, завідувач відділом організаційно-масової роботи КЗО “ОЕНЦДУМ”, розкрила в своїй доповіді основні організаційні аспекти оформлення конкурсних робіт учасників обласних масових заходів з фото- та відео мистецтва.


Підготувала зав. відділом організаційно

масової роботи КЗО “ОЕНЦДУМ” Надія ШПІТЬКО